تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
کد مطلب : ۳۹۱۷۱۳
مدیرکل آموزش ‌وپرورش استان قزوین با بیان اینکه زمین‌های با کاربری آموزشی در شهر قزوین وجود ندارد، ادامه داد: شهرک پونک ساختمان‌های مرتفع و گران‌قیمت دارد اما یک متر فضای آموزشی در این محدوده نداریم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،خیرالله رحمانی در نخستین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در سال جاری که ظهر امروز در دادسرای عمومی و انقلاب قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اگر در استان به دنبال کاهش آسیب‌های اجتماعی هستیم باید به این مهم توجه کنیم که ریشه آن در مدرسه است و باید برای ریشه‌کنی آن از مدارس شروع کنیم.

وی افزود: بی‌توجهی به مدرسه موجب شده در برخی از بخش‌ها با افزایش آسیب‌ها روبرو می‌شویم بنابراین اگر به تربیت توجه نکنیم باید تاوان سنگینی بپردازیم.

مدیرکل آموزش ‌وپرورش استان قزوین اضافه کرد: موضوعات مختلفی مطرح می‌شود بنابراین باید در آموزش‌وپرورش سرمایه‌گذاری کرد.

رحمانی با بیان اینکه زمین‌های با کاربری آموزشی در شهر قزوین باقی نمانده است، ادامه داد: شهرک پونک ساختمان‌های مرتفع و گران‌قیمت دارد اما یک متر فضای آموزشی در این محدوده نداریم.

وی عنوان کرد: فقط برج تأمین‌اجتماعی۹۶۰ واحد است در حالی که در کل شهرک پونک یک متر زمین برای فضای آموزشی در اختیار نداریم که این امر منجر به تولید ناهنجاری اجتماعی می‌شود.

مدیرکل آموزش ‌وپرورش استان قزوین تصریح کرد: الان در شهرک‌های پرجمعیت مانند ملاصدرا و سرتک هم یک متر فضای آموزشی باقی نمانده است.

رحمانی با اشاره به اجرای طرح نماد یا طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان)در مدارس قزوین گفت: اجرای این طرح کار ارزشمند و ریشه‌ای است و با اجرای آن متوجه شدیم نخستین فردی که اتفاقات مربوط به دانش‌آموزان را می‌تواند شناسایی کند، معلم است.

وی بیان کرد: این در حالی است که معلم به دلیل مسایل اقتصادی قادر به رفع این مشکلات نیست اما می‌تواند این زنگ خطر را در مدرسه به صدا درآورد.

مدیرکل آموزش ‌وپرورش استان قزوین افزود: تمام ظرفیت‌های استان باید در کنار معلم قرار گیرد تا بتوانیم آسیب‌های اجتماعی مرتبط با دانش‌آموزان را کاهش دهیم.

رحمانی اضافه کرد: این طرح در ۱۵۷ مدرسه اجرا می‌شود و۵۸۴ کارگاه در قالب این طرح برای دانش‌آموزان و یکهزار و ۲۵۶ کارگاه برای معلمان برگزار شده است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح در ۱۵۷ مدرسه در سال تحصیلی جاری مشخص شد که آموزش‌وپرورش به تنهایی ظرفیت حمایت از همه این دانش‌آموزان را ندارد و نیاز است که دستگاه‌های مرتبط همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

مدیرکل آموزش ‌وپرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: ۲۹۶ مدرسه برای سال تحصیلی جدید مجری طرح نماد است و برای اجرای این طرح حمایت‌های بیشتری از سوی سایر دستگاه‌های اجرایی نیاز است.

رحمانی یادآور شد:  به لحاظ فضای آموزشی در شهر قزوین به شدت در تنگنا هستیم که اگر این روند ادامه یابد برخی از مدارس باید سه شیفت شود اما در برخی از روستاها احتمال دارد فضای مازاد داشته باشیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳
از سیر تا پیاز ماجرای "سحر خدایاری"
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵