تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۳۹۱۶۶۲
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به استعفای یک استاندار و 10 فرماندار برای حضور در انتخابات مجلس گفت: 30 وزارت کشوری برای حضور در انتخابات مجلس استعفا کردند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،جمال عرف ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره استعفاهای انتخاباتی اظهار کرد: این استعفاها بر اساس ماده 29 قانون انتخابات بند «الف» و «ب» که می‌‍گوید مسؤولان در سطح ملی و محلی باید استعفا دهند، انجام شده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه تاکنون در سطح وزارت کشور یک نفر از استانداران ( کهگیلویه و بویراحمد) استعفا داده‌اند که جایگزین وی نیز مشخص شده است، گفت: امروز در جلسه هیأت دولت کلانتری جایگزین وی شد.

وی تصریح کرد: همچنین در رده فرمانداران نیز بیش از 10 نفر استعفا داده‌اند و استعفای آنها پذیرفته شده است که ما به دنبال جایگزینی آنها هستیم.

عرف گفت: البته استعفاها نمی‌تواند سوری باشد و هرکسی که استعفا می‌دهد باید حتما برود و فرد جایگزین آن باید در مدت زمان محدودی حداقل یک ماه انتخاب و معرفی شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: در همین راستا یک سری از مدیران ستادی استانداری‌ها، معاونین فرمانداری‌ها استعفا داده‌اند که در مجموع آمار این افراد بیش از 30 نفر است.

وی افزود: در بین سایر مسؤولان نیز جمع‌بندی در حال انجام است که در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.

عرف درباره تبلیغات زودهنگام انتخاباتی نیز تصریح کرد: قانون در این زمینه صراحت دارد از همین رو بخشنامه زده شده است که هیچ یک از مدیران دولتی و استانداران مجاز نیستند در این مدت از امکانات دولتی تا مهلت ثبت‌نام استفاده کنند و اگر چنین اتفاقی رخ دهد، جزو مصادیق تخلفات انتخاباتی محسوب و در تأیید صلاحیت‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: احراز هویت مرحله نخست به صورت الکترونیکی بوده و در این زمینه چیزی به عنوان جعل شناسنامه و یا شناسنامه کذایی و ... نخواهیم داشت و بر همین اساس دیگر امکان تخلف وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه گام بعدی نیز انجام انتخاب الکترونیک است، گفت: ما دوره قبل در 139 حوزه در انتخابات شورای شهر انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شد و الان نیز به دنبال رایزنی با نهاد ناظر برای برگزاری الکترونیکی انتخابات در همان تعداد شعب هستیم.

عرف درباره استعفای وزیر آموزش و پرورش که اعلام شد، به خاطر حضور در مجلس استعفا داده است، نیز گفت: اگر مدیری به مافوق خود اعلام کند که برای حضور در انتخابات استعفا می‌دهد، مافوق مختار به قبول یا رد آن است، قضیه وزیر آموزش و پرورش نیز همین است.

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: اما با وجود این استعفا ممکن است نظر وزیر آموزش و پرورش تا 6 ماه آینده تغییر کند، اما آنچه مسلم است استعفای وی به ستاد انتخابات کشور اعلام شده است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما