تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
کد مطلب : ۳۹۱۶۳۹
استاندار هرمزگان و رییس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل این استان گفت: تمامی دستگاه‌های دولتی و مناطق آزاد تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند تا مسائل خود در این حوزه را حل کنند و مجوز قانونی فعالیت را دریافت کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، فریدون همتی در چهاردهمین نشست کمیته استانی مدیریت و ساماندهی سواحل ضمن تقدیر از تلاش‌های سازمان بنادر و دریانوردی در زمینه شناسنامه‌دار کردن پروژه‌های ساخت و ساز در سواحل به منظور استفاده بهینه و صیانت از این سرمایه ملی اظهار داشت: سیاست‌گذاری دقیق همراه با اجرای مناسب در راستای صدور مجوز و جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی در سواحل، آثار مناسبی را طی سال‌های اخیر در استان هرمزگان به همراه داشته است.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی و مناطق آزاد که اقداماتی را در حوزه سواحل، جزایر و بنادر استان انجام داده‌اند، ملزم به دریافت مجوز برای فعالیت از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان دبیرخانه صدور مجوزهای قانونی هستند.

 رییس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان خواستار مجوز دار شدن تمامی سازه‌ها و تاسیسات دریایی فاقد مجوز در استان شد و گفت: براساس تصمیم اتخاذشده در این نشست، تمامی دستگاه‌های دولتی و مناطق آزاد تا پایان تیرماه سال جاری فرصت دارند تا مسائل خود در این حوزه را حل کنند و مجوز قانونی فعالیت را دریافت کنند و در غیر این صورت سازمان بنادر و دریانوردی این اختیار را دارد که برخورد قانونی را با تخلفات انجام دهد.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: ساماندهی و مدیریت سواحل استان هرمزگان باید بر مبنای استاندارد، سیاست‌گذاری و راهبری دقیق و مشخص انجام شود.

همتی خواستار پاسخگویی تمامی دستگاه‌های اجرایی نسبت به مکاتبات و درخواست کمیته مدیریت و ساماندهی سواحل برای رفع موانع پیش روی سرمایه‌گذاران شد و بر لزوم پیگیری جدی تمامی مدیران و متولیان امر، در خصوص ایجاد سامانه تک پنجره صدور مجوز ساخت و بهره برداری از سازه ها و سرعت بخشیدن فرآیندهای مربوط به استعلامات قانونی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد قشم و کیش به لحاظ جغرافیایی جزیی از پهنه‌های ساحلی و دریایی استان هرمزگان محسوب می‌شوند، گفت: تمامی ساخت و سازهای صورت گرفته و مورد تقاضا در این مناطق باید مجوزهای قانونی از کمیته مدیریت و ساماندهی سواحل داشته باشند.

 رییس کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل هرمزگان بار دیگر خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی اعم از شهرداری‌ها، ارگان‌­های نظامی و انتظامی، مناطق آزاد و مالکین سازه‌های فاقد مجوز نسبت به ثبت‌نام در سامانه sm.pmo.ir اقدام و مدارک لازم را جهت اخذ مجوزهای لازم ارائه کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما