تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
کد مطلب : ۳۹۱۶۳۱
معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان گفت: معرفی کردستان به عنوان گران‌ترین استان کشور خود راه چهار بانده‌ای را برای خروج سرمایه از استان مهیا می‌کند و باعث از بین رفتن اعتماد بین مردم و بازاریان و در نتیجه کوچک شدن اقتصاد استان می‌شود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حسین فیروزی ظهر دیروز در جلسه مبارزه با گران‌فروشی و تورم که در اتاق اصناف کردستان برگزار شد گفت: دولت و بازاریان مقابل یکدیگر نسیتند بلکه همواره در کنار هم برای رفع مشکلات فعالیت دارند.

وی افزود: اینکه در کل کشور گرانی وجود دارد قابل انکار نسیت اما موضوع حایز اهمیت این است که بازاریان برای مهار تورم و جلوگیری از گران‌فروشی باید با دولت همکاری کنند.

معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه گردش پول در استان بسیار ضعیف است به تناسب وضعیت اقتصادی در استان و بویژه شهر سنندج به عنوان مرکز استان مساعد نیست و تنها راه حل برای خروج از رکود در استان کمک به گردش پول است.

فیروزی اظهار کرد: یکی دیگر از مواردی که در حال حاضر به استان ضرر می‌زند وجود جو‌روانی است که کردستان را گرانترین استان کشور معرفی می‌کند که این به شدت به ضرر اقتصاد استان است.

وی ادامه داد: معرفی کردستان به عنوان گران‌ترین استان کشور خود راه چهار بانده‌ای را برای خروج سرمایه از استان مهیا می‌کند و باعث از بین رفتن اعتماد بین مردم و بازاریان و در نتیجه کوچک شدن اقتصاد استان می‌شود.

معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلاتی که بازار کردستان را تهدید می‌کند نبود بنگاه‌های تولیدی عمده در استان است که برای از بین رفتن این خلاء می‌توان با تامین انبوه کالا‌ها و کم کردن حاشیه سود بازار توجه کرد.

فیروزی گفت: سرانه درآمد مردم کردستان نسبت به دیگر استان‌ها پایین‌تر است و این باعث شده که مردم در کردستان فقیرتر از دیگر استان‌های کشور باشند.

وی با بیان اینکه مردم کردستان فرهنگ اقتصادی ضعیفی دارند بیان کرد: باید این نکته را به بازاریان گفت که بازار استان نباید گران‌تر از بازار دیگر استان‌های کشور باشد و این امر تنها با همکاری مردم و دولت امکان پذیر است.

معاون امور اقتصادی و توسعه استانداری کردستان به تحریم‌های ظالمانه بر علیه اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: وجود چنین تروریسم اقتصادی باعث خم شدن کمر مردم در امور اقتصادی می‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما