تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
کد مطلب : ۳۹۱۵۹۵
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: پروژه هفت دره با مشکلات زیست محیطی مواجه نیست و روند ساخت آن ادامه دارد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حکمت‌اله داووی امشب در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار کرد: اگر پروژه هفت دره با مشکلات زیست محیطی مواجه باشد، اداره‌کل محیط زیست جلوی آن را خواهد گرفت.

وی بیان کرد: در مورد پروژه یاد شده هیچ نامه‌ای از سوی مسؤولان محیط زیست استان قزوین نیامده است به همین دلیل روند ساخت آن ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: اعضای شورا بازدیدی از هفت دره داشته باشند و طی جلسه‌ای با متولیان مربوطه سؤالات خود را طرح و پاسخ‌های لازم را دریافت کنند تا قانع شوند.

این مسؤول بر احیای صنایع دستی تاکید کرد و گفت: باید توانمندسازی روستاییان در رشته‌های سبدبافی، موج‌بافی و گلیم‌بافی در دستور کار باشد تا اقتصاد این قشر بهبود یابد.

 در ادامه جلسه احد چگینی با بیان اینکه همه اعضای شورا نماینده مردم هستند و هر یک نگاه متفاوتی نسبت به اجرای پروژه‌ها دارند، بیان کرد: اگر سؤالی توسط اعضا در شورا مطرح می‌شود باید مسؤولان شهرداری پاسخگو باشند و توضیحات لازم را ارائه دهند.

وی ابراز کرد: عملکرد شهرداری عملکرد اعضای شوراست به همین دلیل اعضا به مسؤولان شهرداری کمک می‌کنند ولی این دلیل نمی‌شود که از آنها سؤال نپرسند و نسبت به فعالیت‌شان انتقاد نکنند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: انتقادهای اعضای شورا از حب و بغض نیست و یا تخریب شهرداری هدف قرار ندادند که برخی‌ها از گفتن این انتقادها ناراحت شده و عکس‌العمل نشان می‌دهند.

چگینی به پروژه کمربندی سبز اشاره کرد و گفت: اگر سؤال‌هایی در اجرای این پروژه وجود دارد باید متولیان امر پاسخگو باشند تا اعضای شورا قانع شوند.

وی یادآور شد: در شیراز پروژه‌ای در بستر رودخانه اجرا شده و موجب وقوع حادثه تلخی شد، این پروژه نباید در قزوین اجرا شود و عملکرد اعضای شورای فعلی را زیر سؤال ببرد.

در ادامه جلسه، سعید دقیقی بیان کرد: هفت دره از پروژه‌های فاخر شهر قزوین است و همه اعضای شورا به اجرایی شدن آن رای دادند.

وی اضافه کرد: اکنون بعد از سه سال که هزینه‌هایی در اجرایی شدن هفت دره انجام شده، برخی اعضای شورا حرف از توقف آن می‌گویند.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: اگر چنین پروژه‌ای متوقف شود یعنی سرمایه‌های مردم در این سه سال بیرون ریخته شده و این درست نیست.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما