تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
کد مطلب : ۳۹۱۵۷۵
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزیر بعدی آموزش و پرورش باید شأن فرهنگیان را بالا برده و تبعیض‌ها علیه آنها را از بین ببرد گفت: وزیر بعدی باید مطالبات معلمان را پرداخت کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمد قمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  درباره ویژگی‌های وزیر آینده آموزش و پرورش گفت: هر کسی که وزیر بعدی آموزش و پرورش است با توجه به وجود مشکلات و مطالبات در این وزارتخانه با چالش‌های زیادی روبه‌رو خواهد بود و حتی اگر آقای روحانی مسئولیت این وزارتخانه را برعهده داشته باشد نمی‌تواند روند مشکلات متعدد و پیچیده آموزش و پرورش را حل کند.

وی افزود: مشکلات آموزش و پرورش ریشه‌ای است و چندین سال است که تلمبار شده است. ضمن اینکه مطالبات فرهنگیان هم بسیار زیاد است و قشر با ارزش و فرهخیته معلمان به دلیل حیایی که دارند خیلی اعتراض نمی‌کنند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید براینکه مطالبات فرهنگیان به حق است، تصریح کرد: شرایط اقتصادی دولت در حالی است که نمی‌تواند تمامی خواسته‌های معلمان و فرهنگیان و بازنشستگان را برآورده  کند.

قمی افزود:‌ اگر دولت هم بتواند تمامی خواسته‌ها و مطالبات مادی فرهنگیان را برآورده کند اما وزیر بعدی باید شأن، جایگاه و منزلت معلمان را هم بالا ببرد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس گفت: وزیر بعدی آموزش و پرورش باید شأن معلم در کشور را رعایت کرده و تمام تلاش خود را بازگشت جایگاه معلمان و ارتقای آن به کار گیرد.

وی گفت:‌ مهم‌ترین مسئله‌ای که درباره معلمان و سایر کارکنان آموزش و پرورش وجود دارد و از آن رنج می‌برند تبعیض در این وزارتخانه است و وزیر بعدی آموزش و پرورش باید عدالت را در دستور کار داشته باشد. این در حالی است که دولت امکانات لازم برای برقراری عدالت و توسعه آن در تمامی وزارتخانه‌ها و سطح کشور را ندارد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود:‌ وزیر بعدی آموزش و پرورش باید خدمات جانبی را به معلمان ارائه دهد و شأن و جایگاه آنها را رعایت کند. ضمن اینکه اگر وزیر بعدی خارج از این وزارتخانه باشد و او در رشته ارزشمند معلمی تجربه‌ای نداشته باشد نمی‌تواند موفق عمل کند و سرنوشت او هم مانند آقای بطحایی خواهد بود.

نماینده مردم پاکدشت با بیان اینکه بطحایی وزیر سابق آموزش و پرورش در برابر انبوه مشکلات این وزارتخانه دچار مشکل شد و در نهایت هم به دلیل عدم اجرای وعده‌هایش استعفا کرد. 

قمی خاطرنشان کرد: وزیر بعدی آموزش و پرورش باید از بدنه این وزارتخانه بوده و مشکلات فرهنگیان را بداند و اهتمام خود را بر حل مشکلات فرهنگیان قرار دهد.

وی گفت:‌ وزیر بعدی آموزش و پرورش باید فردی مطالبه‌گر در هیأت دولت برای دفاع از حق و حقوق معلم و فرهنگی باشد و راه‌های نجات معلمان را از وضعیت موجود تمیز دهد. 

وی در پایان گفت:‌ اگر دولت و مجلس با کمک یکدیگر بتوانند بخشی از مشکلات معلمان را حل کنند در ارتقای جایگاه فرهنگیان کمک شایانی کرد‌ه‌اند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳