تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
کد مطلب : ۳۹۱۵۱۰
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از فعالیت یک هزار و 238 واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در استان خبر داد و گفت: در حوزه صنف، صنعت و فرش نیز 11 هزار و 985 شغل ایجاد شده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ ناصر فغفوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار  در زنجان اظهار کرد: یکی از اولویت‌های استان در سال جاری و سال‌های قبل صیانت از اشتغالزایی صورت گرفته و حفظ واحدهای فعال بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه برخلاف تحریم‌های اعمال شده سال قبل سرمایه‎گذاری در استان رشد داشته و به 75 هزار میلیارد ریال رسید، تصریح کرد: بر همین اساس هم اکنون یک هزار و 238 واحد صنعتی دارای پروانه‌ بهره‌برداری در استان فعال است.

وی تصریح کرد: میزان اشتغالزایی انجام شده از محل فعالیت این واحدها 42 هزار و 265 نفر است.

فغفوری از ایجاد 11 هزار و 985 عدد اشتغال در حوزه صنف، صنعت، معدن و فرش در سال قبل خبر داد و گفت: در طرح رونق تولید نیز از اشتغال 5 هزار و 121 نفر در واحدهای صنعتی صیانت شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان از صادرات 550 میلیون دلاری کالاهای تولیدی در بخش صنعت و معدن در استان خبر داد و بیان کرد: طبق آمار سال قبل به میزان 271 میلیون دلار مشتمل بر مواد اولیه مورد نیاز صنایع و معادن استان از کشورهای دیگر وارد استان شده است.

وی در ادامه به برخی از مشکلات واحدهای تولیدی در فعالیت و به ویژه صادرات اشاره کرد و گفت: نقل و انتقالات ارزی مهمترین مشکل واحدهای تولیدی است.

فغفوری کمبود مواد اولیه واحدهای تولیدی، عدم استرداد به‌موقع مالیات بر ارزش افزوده و ممنوعیت صادرات برخی از تولیدات را بدون اطلاع قبلی از دیگر مشکلات واحدهای تولیدی عنوان کرد و افزود: در صورت حل مشکلات، به حداقل 10 واحد برتر صادراتی استان کمک شایانی به حل مشکلات صادرات استان خواهیم کرد.

به گزارش فارس، در حال حاضر 90 صادر کننده حقیقی و حقوقی در استان زنجان فعال است که از این تعداد 30 شرکت حقیقی و حقوقی عمده صادرات استان زنجان را انجام می‌دهند و طبق گفته مسؤولان یکی از عمده مشکلات این واحدها نقل و انتقالات ارزی و بازگشت ارز است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳