مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود تاکید کرد

ضرب‌الاجل به مجتمع‌های ساحلی برای تجهیز سیستم تصفیه فاضلاب

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
کد مطلب : ۳۹۱۳۲۷
مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود گفت: با توجه به اینکه در آستانه فصل تابستان هستیم ساماندهی وضعیت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و مجهز شدن به سیستم تصفیه فاضلاب موسوم به سبتیک تانک در دستور کار ما قرار دارد و در صورتی که این کار انجام نشود تا پایان خرداد طبق قوانین برخورد خواهد شد.
۰
plusresetminus
ضرب‌الاجل به مجتمع‌های ساحلی برای تجهیز سیستم تصفیه فاضلاب
به گزارش بلاغ، سیدمحمود هادیان در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره هفته محیط زیست، اظهار کرد: شعار سال جاری "کاهش آلاینده‌ها و پسماند، آسمان آبی، زمینی سبز" بوده است که برنامه‌های متنوعی با حضور دستگاه‌های اجرایی در سطح استان و شهرستان اجرا شده است.

وی بیان کرد: مسابقات نقاشی بر روی دیوار به‌عنوان آموزش فرهنگ زیست محیطی در بین عموم مردم، پاکسازی سواحل و جنگل همچنین برگزاری مسابقه دوچرخه سواری و نصب پلاکارد و بنر با موضوع محیط زیست در سطح شهرستان، بازدید از مراکز معاینه فنی خودروها و تشویق مردم به دریافت معاینه فنی، بازدید از واحدهای صنعتی و خدماتی شهرستان از جمله برنامه‌های این هفته بوده است.

مسئول نمایندگی محیط زیست میاندورود با اشاره به موضوع شعار درباره پسماند و زباله، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین موضوعات در سطح استان موضوع زباله و تفکیک زباله از مبدا است که باید با آموزش و فرهنگ سازی و استفاده از پتانسیل سازمان‌های مردم نهاد به آگاه سازی عمومی به تفکیک زباله از مبدا اقدام شود.

هادیان در ادامه گفت: گزارش‌هایی داریم و بازدیدهایی داشتیم که در اطراف بعضی روستاها نخاله‌های ساختمانی ریخته می‌شود که با پیگیری‌های انجام شده و هماهنگی با فرماندار و دهیاران اقداماتی برای ساماندهی این کار انجام دادیم.

وی با اشاره به فصل زاد و ولد حیوانات و پرندگان، تصریح کرد: شکارگران شکاردار مناطق جنگلی، مراتع و دشت باشند و محیط زیست هم برای حفاظت از حیوانات به خصوص قرقاول، در بعضی از مناطق گشت شبانه‌روزی آماده کنترل مناطق است و با هر متخلف با قوانین و مقررات زیست محیطی برخورد خواهیم کرد.

هادیان به آغاز فصل طرح دریا اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در آستانه فصل تابستان هستیم ساماندهی وضعیت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی و مجهز شدن به سیستم تصفیه فاضلاب موسوم به سبتیک تانک در دستور کار ما قرار دارد و در صورتی که این کار انجام نشود تا پایان خرداد طبق قوانین برخورد خواهد شد که تعلیق موقت اولین اقدام خواهد بود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
ناشناس
از ریس محیط زیست میاندورود وهمکارانشان بابت پیگیری موضوعات زیست محیطی شهرستان میاندورود تشکر میکنم.