تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۴:۰۹
کد مطلب : ۳۸۹۱۶۱
رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در واکنش به ادعای رئیس جمهور مبنی بر نیاز به افزایش اختیارات دولت گفت: دادن اختیارات بیشتر به این دولت قطعاً از سم هم مهلک‌تر است.
۱
plusresetminus
اختیارات بیش از حد برای این دولت از سم هم مهلک‌تر است
به گزارش بلاغ، حسن روحانی، رئیس جمهور طی روزهای گذشته موضوع افزایش اختیارات رئیس جمهور در شرایط کنونی را مطرح کرده و گفته است: «همان‌گونه که در جنگ هشت ساله اختیارات ویژه‌ای را از امام راحل گرفته و توانستیم جنگ را اداره کنیم و حتی موفقیت‌های بسیاری را به دست آوریم، امروز هم به چنین اختیاراتی نیاز داریم.»
در همین زمینه، محمّدرضا سبزعلیپور اظهار داشت: در سال های گذشته هیچ‌گاه آقای روحانی از کمبود اختیارات ریاست جمهوری سخن به‌میان نیاورد و به‌عکس در سال 92 صراحتاً اظهار داشت: «والله العلی العظیم اگر مشکلات این کشور که بسیار و بسیار و بسیار هم پیچیده است راه‌حل نداشت من کاندید نمی‌شدم»!!

وی افزود: پس از گذشت شش سال از عمر دولت تدبیر و امید یا تدبیری در کار نبوده و یا اینکه تدبیرها کارساز نبوده و دولت محترم به‌جای اینکه عملیاتی شده و مشکلات و نابسامانی‌های اقتصادی کشور را در عمل حل‌وفصل نماید متأسفانه فقط به آمارسازی، رؤیاپردازی، سیاه‌نمایی، آزمون و خطا و تعریف و تمجید از خود روی آورده است.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران ادامه داد: آقای روحانی هر از چندگاهی آن‌چنان حق‌به‌جانب به مواردی اشاره می‌کنند که آدم به دانسته‌های خود شک می‌کند! ایشان فرمودند که اختیارات رئیس جمهور بسیار کم است و به همین خاطر باید در حد توان و در حوزه اختیارات رئیس جمهور از این دولت مطالبه داشت نه بیشتر!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سبزعلیپور اضافه کرد: بحث اصلی این است که آقای روحانی از ابتدای انقلاب تا سال 92 جزو برجسته‌ترین مسئولین نظام بوده، از همین رو شخصی در این سطح به‌طور دقیق می‌دانسته که اختیارات رئیس‌جمهور برای اداره کشور کافیست یا نه، و به همین خاطر کاندیدای احراز پست ریاست جمهوری با همان اختیارات شدند.
به گفته وی، آقای روحانی در دو نوبت (در سالهای 92 و 96) برای به‌دست آوردن همین اختیاراتی که امروز آنها را کافی نمی‌داند، با کاندیداهای دیگرِ ریاست جمهوری رقابت کرد و خود را به آب و آتش زد و صدها وعدۀ غیرقابل تحقق به مردم داد تا اینکه رئیس جمهور شود.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران ادامه داد: هرچند که (رئیس جمهور) این‌همه اختیارات گسترده را سالها در دست داشته ولیکن به‌جای استفاده درست از این اختیارات، عملکردهای دولت ایشان غیرقابل قبول بوده و نه‌تنها مشکلات کشور حل نشده بلکه مشکلات و نابسامانی‌های اقتصاد و معیشت مردم چند برابر نیز شده است.

سبزعلیپور تأکید کرد: به‌اعتقاد بنده وقتی که دولت با این‌همه اختیارات گستردۀ قوه مجریه چندان کار مثبتی انجام نداده و به‌عکس خرابکاری‌هایی را نیز به‌بار آورده، پس دادن اختیارات بیشتر به این دولت قطعاً از سم هم مهلک‌تر است و احتمال دارد با دادن اختیارات بیشتر به این دولت، وضعیت اقتصاد کشور از این هم بدتر شود.
وی درخصوص بحث همه‌پرسی و رفراندوم نیز به این نکته بسنده کرد: بهتر است اولین رفراندوم با موضوع عملکرد دولت آقای روحانی برگزار شود و این همه‌پرسی و رفراندوم هم فقط بین کسانی که در سال 96 به آقای روحانی رأی دادند برگزار شود تا ببینیم پس از گذشت دو سال از انتخابات ریاست جمهوری سال 96، عملکرد دولت تدبیر و امید مورد تأیید چند درصد از طرفداران و رأی‌دهندگان به آقای روحانی می‌باشد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳