تاریخ انتشارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
کد مطلب : ۳۸۸۵۴۰
بر اساس گزارش بانک مرکزی آمریکا که واشنگتن پست آن را منتشر کرده از هر ۱۰ آمریکایی ۴ نفر توانایی برآورده کردن نیازهای ضروری خود را ندارند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، سال گذشته میلادی بازرس سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر و فقر، با مسئول دانستن دولت آمریکا و رئیس‌جمهور آن پیرامون سختی‌های اعمال‌شده به‌روی شهروندان آسیب‌پذیر این کشور گفته بود «علی‌رغم ثروت کلان دولت آمریکا، فقر و نابرابری در این کشور بیداد می‌کند.» «لیلانی فرحا» در بازدید غیر رسمی از شهر «سانفرانسیسکو» با مشاهده اوضاع اسفناک بی‌خانمان‌های این شهر و بیان نگرانی بسیار شدید از این مسئله گفت: «وضعیت در این کشور ثروتمند غیرقابل پذیرش است». به دنبال آن نیز وبگاه آمریکایی «بورگن مگزین» با ‌اشاره به آنچه «وضعیت اسف بار فقر در آمریکا» نوشت: «این کشور به رغم داشتن ثروت کلان بیش از
40 میلیون فقیر دارد و 40 میلیون نفر نیز در آستانه فقیر شدن هستند.»

اما در شرایطی که ترامپ مدعی است کشورش بالاترین رشد اقتصادی را تجربه می‌کند روزنامه واشنگتن پست به تازگی گزارشی را منتشر کرده که نشان می‌دهد میلیون‌ها آمریکایی طبقه متوسط و با درآمد پایین همچنان توان برآورده کردن نیاز‌های ضروری خود را ندارند.
 در گزارش روزنامه واشنگتن پست با عنوان « آیا بیشتر آمریکایی‌ها از مزایای اقتصاد قوی بهره‌مندند؟» آمده: «اوضاع اقتصادی برای سیاه پوستان و اسپانیایی تبار‌ها در آمریکا همچنان نامناسب است و آنها با دشواری‌های زیادی مواجه‌اند. هر روز بر نگرانی‌های خانوار‌های آمریکایی افزوده می‌شود. تقریبا چهار نفر از هر ۱۰ نفر (حدود 40 درصد) از افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی اعلام کرده‌اند قادر به تأمین هزینه‌های ضروری ۴۰۰ دلاری خود نیستند. حدود ۱۷ درصد از افراد بالغ هم اعلام کرده‌اند طی یک ماه دست کم یک صورت حساب خود را نمی‌توانند پرداخت کنند. از هر ۱۰ نفر بیش از 6 نفر اعلام کرده‌اند از دست دادن شغل به معنای این است که نمی‌توانند سه ماه هزینه‌های خود را پوشش دهند، حتی اگر آنها بتوانند وام بگیرند، دارایی‌های خود را بفروشند یا اینکه از دوستان و آشنایان خود قرض کنند.»

نویسندگان این گزارش می‌گویند: «یک سال دیگر رشد اقتصادی و نرخ پایین بیکاری در سطح ملی تأثیر چندانی در کاهش اختلافات سطح اقتصادی پایدار از نظر نژادی، تحصیلی و جغرافیایی نداشته است. باید گفت اقدامات اقتصادی همچنان در حال تحت تأثیر قرار دادن کارگران سیاه پوست و در سطحی کمتر اسپانیایی هاست. تنها ۴۷ درصد از افراد بالغ سیاه پوست وضعیت اقتصاد محلی خود را خوب یا عالی در سال ۲۰۱۸ توصیف کردند. در حالی که این رقم برای سفید پوستان ۶۸ درصد بود. درصد کمتری از سیاه پوستان آمریکایی امکان پیدا کردن شغل و خشنودی از ساعات کاری خود را دارند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳