تاریخ انتشارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۳۸۸۵۲۷
شهردار ساوه گفت: طرح جهادی زیباسازی و ساماندهی مبلمان شهری در خیابان‌های مرکزی ساوه (فرودسی و تعاون) آغاز شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،سید مهدی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار  در اراک اظهار کرد: شهرداری علی‌رغم شرایط سخت اقتصادی با هدف زیبایی شهر و احترام به شأن والای شهروندان خود اقدام به ساماندهی مبلمان شهری در خیابان‌های مرکزی شهر کرده است و امیدواریم که بتوانیم مبلمان شهری در خور شان شهروندان فهیم ساوجی ایجاد ‌کنیم. 
وی با بیان اینکه توجه به مبلمان شهری  باعث تاثیرگذاری فراوانی در آرامش روحی، روانی شهروندان و نشاط آنان دارد، گفت: سال‌ها پیش مدیران شهری باید نسبت به زیباسازی و ارتقاء مبلمان و سیما و منظر خیابان های مرکزی شهر اقدام می‌کردند.
حسینی تصریح کرد: سال گذشته شهرداری به دلیل وضعیت نامناسب در مناطق حاشیه شهر بیشترین فعالیت خود صرف ساماندهی این مناطق کرد و  امسال با تمامی توان زیباسازی و ساماندهی مبلمان شهری را در بخش مرکزی شهر در برنامه خود قرار داده است. 
وی یادآور شد: مبلمان شهری به مجموعه وسیعی از وسایل، اشیا، دستگاه‌ها، نمادها، خرده بناها، فضاها و عناصری گفته می‌شود که در خیابان و در فضای باز شهر نصب و مورد استفاده همگان است. 
شهردار ساوه اظهار داشت: ما بر این باوریم که مبلمان هر شهر در اصل همان هویت، اصالت و نشانه فرهنگ مردمان آن شهر است لذا باید برای انجام آن اقدام مناسب صورت گیرد. 
به گفته وی، فعالیت‌هایی که در بخش مبلمان شهری انجام می‌شود نه تنها هزینه‌بر نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری زیربنایی است چون فواید فرهنگی و اجتماعی زیادی برای همه مردم دارد.
  حسینی با بیان اینکه رسیدگی به سیما و منظر شهر جزء  خواسته‌های مردم و مسئولان شهر است، ابراز امیدواری کرد تا  با همکاری و مشارکت شهروندان و بخش خصوصی این امر به بهترین شکل ممکن در ساوه محقق شود.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳