تاریخ انتشارشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
کد مطلب : ۳۸۸۵۱۵
یک مربی بوکس در استان کرمانشاه با اشاره به دعوت 9 بوکسر به اردوی تیم ملی در رده های مختلف سنی‌، گفت: پس از سال‌ها شاهد درخشش بوکس استان کرمانشاه در رده ملی خواهیم بود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، مهدی توحیدی‌نیا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در کرمانشاه، با اشاره به دعوت 9 بوکسر از استان به اردوی تیم ملی در رده‌های مختلف سنی‌، اظهار داشت: با توجه به آخرین مکاتبات فدراسیون بوکس، سالار غلامی، پوریا امیری، سجاد نجفی و فورتن گل‌آرا به اردوی تیم ملی و همچنین دعوت عباس فاشارنیا، مهدی حبیبی و کامیاب مرادی برای اردوهای بعدی تیم ملی زمینه جوانه بوکس کرمانشاه در عرصه تیم ملی فراهم شده است.

این مربی بوکس استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری اردو تیم ملی بوکس در راستای کسب سهمیه در مسابقات 2020 توکیو،گفت: بنا به نظر کمیته فنی فدراسیون بوکس، 22 بوکسور به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند که نام چهار کرمانشاهی نیز در میان آن‌ها دیده می‌شود، این اردو به منظور آمادگی ملی پوشان برای شرکت در مسابقات جهانی روسیه و گزینشی المپیک 2020 توکیو است.

وی ادامه داد: این درحالی است که هم اکنون مهدی امیری و امیرمهدی کرمی نیز در رده‌های جوانان در اردوهای تیم ملی بوکس حاضر هستند و حضور این نفرات مجموع نفرات حاضر در اردو‌های مختلف تیم ملی به 9 نفر می‌رسد که نشان از درخشش بوکس کرمانشاه در کشور، پس از سال‌ها است.

توحیدی‌نیا با اشاره به میانگین سنی پایین این ورزشکاران، افزود: با بررسی میانگین سنی این ورزشکاران متوجه خواهیم شد اکثر این ورزشکاران در رده سنی امید و جوانان قرار دارند و سال‌های زیادی در قالب تیم ملی بدرخشند و برای کشور عزیزمان ایران افتخار کسب کنند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت برگزاری لیگ، یادآور شد: یکی از راه‌های معرفی ورزشکاران استانی به کمیته فنی تیم ملی، برگزاری مسابقات لیگ برتر بوکس بود که متاسفانه این مسابقات در سال‌های گذشته برگزار نشده و همین مساله موجب شده ورزشکاران مناطق دورافتاده نتوانند به راحتی خود را به کار فنی تیم ملی معرفی کنند.

این مربی بوکس استان کرمانشاه ادامه داد: برگزاری مسابقات لیگ برتر می‌تواند زمینه معرفی، رشد و شکوفایی استعدادهای جدید در شهرستان‌ها را به تیم ملی فراهم کنند و امیدواریم با برنامه‌ریزی مسؤولان فدراسیون بوکس، شاهد برگزاری لیگ برتر بوکس باشیم.

توحیدی‌نیا خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در مدیریت جدید فدراسیون بوکس لیگ برتر بوکس به‌زودی برگزار خواهد شد و البته در صورت برگزاری این مسابقات امیدواریم با جذب اسپانسر مناسب در این مسابقات شرکت کنیم.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما