تاریخ انتشارجمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۰
کد مطلب : ۳۸۸۴۴۴
معاون طرح و برنامه نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر معادلات ارتش‌های کلاسیک جهان را برهم زد، گفت: مجامع بین‌المللی پس از شکست حصر آبادان به شکست نظامی عراق در ایران اعتراف کردند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،عبدالله مبینی ظهر امروز در همایش گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس در چهارمحال و بختیاری با اشاره به دستاوردهای فتح خرمشهر در کوتاه مدت و بلند‌مدت، گفت: یکی از مهم‌ترین دستاوردها نهاینه شدن فرهنگ مقاومت و ایثار است که این مقاومت موجب شکسته شدن ابهت پوشالی دشمن شد.

معاون طرح و برنامه نیروی قدس سپاه پاسداران در  ادامه با تأکید بر اینکه آمریکا به هیچ‌وجه توان حمله نظامی با جمهوری اسلامی  را ندارد، خاطرنشان کرد: برای شکل‌گیری یک جنگ نظامی نیاز به عوامل سیاسی، اقتصادی و حمایت‌های جهانی است که در حال حاضر آمریکا هیچ کدام از  این شاخصه‌ها را برای حمله به کشور ما ندارد.

آمریکا برای جبران شکست‌های پی در پی در منطقه به‌دنبال ایجاد جنگ روانی برای جمهوری اسلامی است

وی با  بیان اینکه آمریکا برای جبران شکست‌های پی در پی در منطقه به‌دنبال ایجاد جنگ روانی برای جمهوری اسلامی است، افزود: آمریکا در تلاش است با جنگ‌های روانی نظیر استقرار ناو در خلیج فارس، جنگ اقتصادی و فرهنگی اراده‌ها را سست کند.

مبینی اضافه کرد: در طول ۴۰ سال گذشته ملت مقاوم جمهوری اسلامی ثابت کردند هیچ چیز نمی‌تواند اراده این ملت را سست کند، طبق گفته مقام معظم رهبری وقوع جنگ نظامی زیر صفر است و ما این را با قاطعیت عرض می‌کنیم.

معاون طرح و برنامه نیروی قدس سپاه پاسداران در ادامه با بیان اینکه رژیم بعث عراق زمانی به کشور ما حمله کرد که ما هیچ‌گونه آمادگی برای مواجه با این جنگ تحمیلی را نداشتیم، خاطرنشان کرد: این جنگ در ابتدا موجب غافلگیری نیروهای نظامی کشور شد و ۵ استان مرزی درگیر جنگ بودند.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس فراز و فروزهای بسیاری داشت، اما مهم‌ترین بخش شکل‌گیری تمام مؤلفه‌های قدرت و تحول در جنگ بین ایران و عراق از مهرماه سال ۱۳۶۰ تا سوم خرداد ۱۳۶۱ در چندین عملیات منسجم رخ داد.

مبینی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر معادلات ارتش‌های کلاسیک جهان را برهم زد، اظهار کرد: مجامع بین‌المللی حاضر نبودند آغازکننده جنگ را معرفی کنند، اما پس از  شکست حصر آبادان و آزادسازی خرمشهر به شکست نظامی عراق در ایران اعتراف کردند.

معاون طرح و برنامه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: عملیات آزادسازی خرمشهر دستاوردهای بسیاری از جمله تغییر توازن قوای سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ، پذیرش شکست رسمی عراق در جنگ تحمیلی، آغاز زمینه صدور قطعنامه و تغییر نگاه نسبت به این جنگ، آزاد شدن حدود ۱۱ هزار کیلومتر از خاک ایران از دست رژیم بعث، بدست آوردن غنیمت‌های جنگی و تجهیز لشکرهای زرهی پس از عملیات بیت‌المقدس، ترویج فرهنگ مقاومت  با دست خالی در مقابل زور و تزویر و ... بود.

وی ادامه داد: دستاوردهای بلند بلند‌مدت عملیات بیت‌المقدس الهام‌بخشی از اندیشه مقاومت و دفاع مقدس، ایجاد فرهنگ مبارزه با امپریالسیم، شکل‌گیری هسته‌هایی مقاومت در جهان و کشورهای اسلامی، شکست اسرائیل در برابر مقاومت است.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درسی که از دفاع مقدس نمی‌آموزند!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گشتیم نبود؛ نگرد نیست!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گفت‌گویی زیبا بین زن بی حجاب و زن چادری
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸