کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

برداشت غیر مجاز از معدن اسفراین تمام شده است

3 خرداد 1398 ساعت 13:55

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از عدم برداشت غیرمجاز در معدن اسفراین خبر داد و گفت: انبارها و ادوات سوداگران توقیف‌شده و دلالان به بازداشت در آمده‌اند.


به گزارش بلاغ،ولی‌الله حیاتی در مصاحبه با خبرنگار  در بجنورد با اشاره به آخرین اقدامات انجام‌شده در معدن آلبلاغ اسفراین برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز افراد اظهار کرد: با دستور استاندار خراسان شمالی مسئولان بخش‌های مختلف برای رفع مشکلات وارد موضوع شدند و اقدامات متنوعی در این راستا انجام شد.

وی با تشریح برخی از آخرین اقدامات انجام‌شده در این معدن گفت: دلالانی که پای سوداگران را به منطقه بازکرده بودند بازداشت شدند و تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و انبارهای غیرقانونی که برای در آن‌ها دپوی مواد معدنی انجام می‌شد تماماً پلمپ شد و در اختیار سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی قرار گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی همچنین از پاک‌سازی کامل محیط معدن از حضور افراد متفرقه توسط نیروهای انتظامی، محیط‌زیست و منابع طبیعی خبر داد و افزود: ادوات غیرمجازی که باعث تخریب منطقه می‌شد توقیف‌شده و در اختیار مقامات انتظامی و قضایی قرار دارد.

وی در انتها با اشاره به استقرار کامل نیروهای محیط‌زیست و منابع طبیعی در این منطقه تصریح کرد: اکنون هیچ‌گونه برداشت غیرقانونی و غیرمجازی در این معدن انجام نمی‌شود تا زمینه بهره‌برداری آن با پیگیری‌های استاندار ایجاد شود.

گفتنی است طی چند ماه اخیر هجوم مردم و دلالان به معدن آلبلاغ اسفراین که منطقه حفاظت‌شده ساریگل قرار دارد موجب حجم عظیمی از تخریب محیط‌زیست شده و ریزش معدن باعث جان باختن یکی از افراد حاضر در این منطقه شد.

موضوع معدن آلبلاغ و تعیین تکلیف آن طی این مدت ازجمله دغدغه‌های مردمی در استان بود که تحت عنوان سوژه «تعیین تکلیف معدن سرب منطقه حفاظت‌شده ساریگل اسفراین» در سامانه «فارس من» ثبت‌شده بود و مردم خواستار پیگیری آن شده بودند.


کد مطلب: 388357

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/388357/برداشت-غیر-مجاز-معدن-اسفراین-تمام-شده

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com