تاریخ انتشارجمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
کد مطلب : ۳۸۸۳۴۸
شهيد محسن فلاح‌پور در سال 1340 در روستای پائین‌محله سیاه گوراب از توابع شهرستان لاهيجان چشم به جهان گشود و سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در تاريخ هفتم اسفند 1362 در عمليات والفجر 6 در منطقه دهلران به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،شهید محسن فلاح‌پور در سال 1340 در روستای پائین‌محله سیاه گوراب از توابع شهرستان لاهیجان چشم به جهان گشود.

وی پس از طی دوران ابتدائی و راهنمایی برای ادامه تحصیل به یکی از دبیرستان‌های شهرستان لاهیجان راه یافت.

او یکیی از شاگردان زرنگ باهوش و مهربان کلاسش بود که موفق به اخذ مدرک دیپلم شد و با شروع انقلاب اسلامی با اوج فعالیت‌های سیاسی روبرو شد.

محسن در روستای خود با ایجاد کتابخانه توانستند ذهن جوانان روستا را به‌طرف انقلاب و مسائل مذهبی سوق دهد و شبانه‌روز به فعالیت می‌پرداخت.

وی روستائیان را از جنایات رژیم ستم‌شاهی مطلع ساخته و آنان را دعوت و با یک صفوف بسیار فشرده به تظاهرات علیه رژیم می‌پرداخت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی جهت حفظ و دستاوردهای انقلاب و پاسداری از ثمره‌های خون شهدا به عضویت بسیج درآمد و به‌اتفاق دو نفر از دوستان روستای محل زندگی خود از طرف بسیج لاهیجان به جبهه‌های حق علیه کفر اعزام شدند که هر دو نفر جاویدالاثر شدند.

وی بعد از شهادت دوستانش در جبهه ماند و پس از مدتی ازدواج کرد و بعد از چهار روز از ازدواج او  دوباره به جبهه رفت.

شهید محسن فلاح‌پور سرانجام پس از رشادت‌های فراوان در تاریخ هفتم اسفند 1362 در عملیات والفجر 6 در مصاف با مزدوران آمریکائی صدام در منطقه دهلران چیلات به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درسی که از دفاع مقدس نمی‌آموزند!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گشتیم نبود؛ نگرد نیست!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گفت‌گویی زیبا بین زن بی حجاب و زن چادری
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸