تاریخ انتشارجمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
کد مطلب : ۳۸۸۲۸۳
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مسئولان نشان دادند که عرضه کنترل اوضاع را ندارند، گفت: به صراحت به مسئولان در این زمینه گفتیم و باز هم می‌گوییم تا میان مردم به یک گفتمان تبدیل شود که اگر نمی‌توانید کنار بکشید تا افراد با عرضه بیایند و اوضاع را در دست بگیرند.
۰
plusresetminus
کارکردن را بلد نیستید، کنار رفتن که بلدیت نمی‌خواهد/ انتقاد صریح از رسانه ملی و وزیر ارتباطات
به گزارش بلاغ، آیت‌الله سید عبدالرحیم توکل در مجمع مداحان و شعرای آئینی شهرستان نکا حضور انبیا و ائمه را برای توجه بیشتر مردم به آخرت در کنار مسائل دنیایی خواند و اظهار کرد: اگر دل انسان از دنیا برگشت و به سمت خدای عالم شد می‌تواند رحمت الهی را در خود جای دهد.

وی افزود: هرکس در هر زمینه‌ای دارای مشکل است که خودش بهتر می‌داند و تا مشکل را حل نکند از برکات الهی محروم می‌ماند یعنی این فرد در چنین شرایطی با خدا کاری ندارد و خدا نیز با ما کاری ندارد البته میزان بهره‌مندی از برکات الهی به میزان ظرف و ظرفیت هر فرد بستگی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: خداوند نه به خلقت و نه به عبادت ما نیاز ندارد بلکه عبودیت خداوند در انسان انقلاب ایجاد می‌کند و می‌تواند سبب حرکت انسان به سمت وادی معنا شود.

این مسئول اضافه کرد: تعریف و تمجیدها از خود را باید کنار بگذاریم و خودمان را درست کنیم که هر زمان با مرگ مواجه شدیم کارهای خود را بی‌نقص انجام داده باشیم و با افتخار از این سمت عالم به سمت دیگر آن برویم.

وی ماه رمضان را یک فرصت عالی برای شناخت انسان از نقاظ ضعف خود دانست و گفت: در این ماه انسان می‌تواند مشکلات خود را شناسایی و بر روی آن کار کند تا بتواند با رفع آن‌ها هم به عبودیت درست خداوند بپردازد و هم به رستگاری خود کمک کمک کند.


* مسئولان از این وضعیت شرم‌شان نمی‌آید

آیت‌الله توکل با اشاره به مشکلات فعلی جامعه و راهکارهای آن، تصریح کرد: مجلس خبرگان کار خود را انجام می‌دهد و با مسئولان اقتصادی نیز در ارتباط بوده و بارها مسئولان را نسبت به نظرات دقیق اقتصادی خود آگاه و حتی به جلسات خود دعوت کرده است.

وی با انتقاد از مدیریت بازار ارزی در کشور افزود: به مسئولان اقتصادی تأکید شد که دشمن در جنگ اقتصادی می‌خواهد پول ملی ما را زمین بزند، کشور ما به کشورهایی مثل عراق و سوریه کمک کرد تا سرپا بمانند اما پول ملی این کشورها چندین برابر پول ملی ما است درحالی که این ما هستیم که باید دشمن را زمین بزنیم.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، اذعان کرد: مسئولان شرم‌شان نمی‌آید که دلار با نرخ چهار هزار و 200 تومانی به برخی افراد داده می‌شود اما کنترلی نسبت به عملکرد این افراد وجود ندارد که چه چیزی را در چه شرایطی وارد می‌کند و از آن طرف با نرخ ارز آزاد در داخل می‌فروشند.

این مسئول با بیان اینکه مسئولان نشان دادند که عرضه کنترل اوضاع را ندارند، اضافه کرد: به صراحت به مسئولان در این زمینه گفتیم و باز هم می‌گوییم تا میان مردم به یک گفتمان تبدیل شود که اگر نمی‌توانید کنار بکشید تا افراد با عرضه بیایند و اوضاع را در دست بگیرند.

وی گفت: اگر شما کار بلد بودید نشان داده می‌شد. بنابراین برای ما روضه کارهای انجام داده نخوانید بلکه عملکرد امروز بی‌عرضگی را نشان داد و واقعاً خجالت دارد که مردم پیاز را کیلویی 15 تا 16 هزار تومان در داخل بخرند و چندین کامیون در صف‌های خروج از کشور با بار پیاز حضور داشته باشند، مغز انسان اگر مقداری کار کند این کار را غلط می‌پندارد.


* بچه هم می‌فهمد کار غلطی است

آیت‌الله توکل با تأکید بر لزوم توجه به اوضاع داخل کشور و تثبیت کارها، اظهار کرد: بعد از تدبیر اوضاع داخل کشور اگر جنسی یا کالایی زیاد آمد و از نیاز مردم بیشتر بود آن کالا‌ها را صادر کنید و این نیست مگر اینکه تدبیر ندارید و اقتصاد را خوب نخواندید.

وی افزود: بلد هم نیستید و اگر می‌گویند توجه هم نمی‌کنید یعنی واقعاً باید ارز مملکت برای خوراک گربه و سگ بیرون برود، مملکت سنجاق قفلی و گیسوی مصنوعی یا چوب بستنی می‌خواهد، این را یک بچه هم می‌فهمد که کار غلطی است.

استاد حوزه‌های علمیه با انتقاد صریح از رسانه ملی و وزیر ارتباطات نیز بیان کرد: بعضی از آهنگ‌هایی که هم در صداوسیما پخش می‌شود و هم در فضای مجازی خر را هم می‌رقصاند اما مشخص نیست این ها چطور پخش می‌شوند.

این مسئول خواستار کنترل جدی اوضاع شد و گفت: چرا کنترلی بر روی صحنه‌های زشتی که در فضای مجازی وجود دارد صورت نمی‌گیرد و این است که اگر دست را از روی فیلترینگ بردارید و فیلتر صورت نگیرد همین آش است و همین کاسه.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما