تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
کد مطلب : ۳۸۸۲۶۹
نیروهای ایرانی آنها را تحقیر کردند، این‌ها دیگر ابرقدرت نیستند اما گیر ما همین گیر داخل هستند، اگر آنها هم ایمان و باور شما را داشتند در مسیر شهدا بودند، ما این راه قدس که از کربلا باز می‌شود را می‌رفتیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،از شهرستان ساری، صبحگاه مشترک قرآنی نیروهای مسلح مازندران به‌مناسبت سوم خرداد حماسه آزادسازی خرمشهر با حضور نیروهای مسلح ارتش، انتظامی، سپاه و بسیج در حسینیه عاشقان کربلای ساری برگزار شد.

در ابتدای برنامه قاریان ممتاز قرآنی در نیروهای مسلح آیاتی از قرآن کریم را تلاوت کردند و در ادامه سردار عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با تبریک به مناسبت سی و هفتمین سالگرد آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: حماسه آزادی خرمشهر را باید به نسل‌های آینده منتقل کنیم، در استان برنامه‌های زیادی در حال برگزاری است، در سپاه‌های نواحی استان صبحگاه قرآنی و بعد از آن غبارروبی از مزار شهدا برگزار می‌شود.

وی افزود: فردا همه با لباس نظامی در نماز جمعه شرکت می‌کنیم و استاندار مازندران نیز پیش از خطبه در نماز جمعه مرکز مازندران به سخنرانی می‌پردازد.

در ادامه سردار کمیل کهنسال که به‌عنوان سخنران این برنامه در حسینیه عاشقان حضور داشت، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: شهدا ذوب در امام بودند، حرف‌شان حرف امام، سیر و سلوک و منش‌شان مانند امام و همچنین راه امام راه این شهدا بود.

وی با تبریک سی و هفتمین سالگرد فتح خرمشهر و ماه مبارک رمضان افزود: هر جمعی که بر محور قرآن صورت گیرد، آن جمع مقدس و نورانی است و صبحگاه مشترک در این مکان مقدس، بر محور آیات نورانی قرآن مبارک شد.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اعتقادم این است که جنگ و دفاع را باید تحلیلی برای نسل‌ها تعریف کرد، خاطرنشان کرد: باید جنگ را تحلیلی گفت تا همه ابعاد و جوانب این واقعه بزرگی که در تاریخ ملت ما اتفاق افتاد بهتر شناخته شود، آزادسازی خرمشهر دارای لایه‌های عمیقی است و ما حماسه آزادی خرمشهر را نمی‌توانیم از حماسه مقاومت در خرمشهر تفکیک کنیم.

وی ادامه داد: فتح خرمشهر قلمرو اجتماعی و فرهنگی، قلمرو سیاسی،  سیاست‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران و قلمرو نظامی به تاکتیک و طرح‌ها و مانور‌ها می پردازد و یکی از مهم‌ترین قلمرو‌های فتح خرمشهر عقلانیت مدیریت در صحنه‌های جنگ است که همه آن قلمروها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

کهنسال افزود: با گذشت زمان امکان القای شبهه هم در فتح و بعد از آن وجود دارد که در ذهن ملت و جوانان ایجاد کردند و باید از زاوایه تحلیلی به جنگ و حماسه خرمشهر پرداخت.

وی با بیان اینکه اولین سؤال این است که چرا بعد از انقلاب به ایران حمله کردند؟ بیان کرد: چرایی این کار را باید در هویت انقلاب دید، تفکر دینی ما  این است که بندگی خدا سر سازگاری با منافع طاغوت ندارد.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: در این تجاوز وحشیانه چه اهدافی را دنبال می‌کردند؟ یک هدف کلی و اصلی که سقوط جمهوری اسلامی بود و بعد از جنگ همه آنها به این اعتراف کردند، آنها اهداف سیاسی و منطقه‌ای داشتند اما هدف اصلی سقوط جمهوری اسلامی ایران بود.

این مسؤول ادامه داد: در آغاز شروع جنگ وضعیت حکومت بعث و ارتش آن بسیار مجهز در بین اعراب منطقه به‌شمار می‌آمد و به‌شدت مورد حمایت بود و این نشان می‌دهد که با حمایت شرق و غرب این امر طراحی و علیه ما حمله شد. 

کهنسال با بیان اینکه باید به جوانان بگوییم که دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر با چه زحمت، مرارت و سختی‌ها و خون‌هایی به‌دست آمد، بیان کرد: در آن شرایط در وضعیتی که حمله کردند در بعد نظامی بیشتر فرماندهان تأثیرگذار که در جایگاه‌های حساس ارتش بودند مستشاران آمریکایی و صهیونیستی بودند برخی فرار کرده و برخی اعدام شدند، نیروهای با اعتقاد و شهادت‌طلبانه ارتش به میدان آمدند.

 وی اضافه کرد: زمانی در سیلوهای ما گندم نبود، کارخانه‌ها خوابید، مردم برای نیازهای روزمره خود مشکل داشتند، مشکل در تأمین غذایی داشتیم، مرودات ارتباطات اقتصادی قطع شد، کسی جمهوری اسلامی را قبول نداشت و بهم‌ریختگی در روابط خارجی و هم در سطح منطقه‌ای داشتیم.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه داخل کشور هم گروه‌هایی سیاسی لاییک و وابسته مثل همین لیبرال‌ها و یا بنی‌صدر بودند، افزود: اصلاً سبب تهاجم خارجی را این‌ها ایجاد کردند و در حال حاضر هم همینطور است.

این مسؤول با اشاره به اینکه به فرموده امام آمریکا هیچ غلطی نمی‌کند، یادآور شد: آن روز در تنگناها و نداری مقاومت کردیم و حالا ما کجا و این‌ها کجا، نیروهایی که تحت تأثیر ایران هستند تا ۷۰۰ کیلومتر در خاک عربستان می‌روند و فیلم می‌گیرند، نیروهای ایرانی آنها را تحقیر کردند، این‌ها دیگر ابرقدرت نیستند اما گیر ما همین گیر داخل هستند، اگر آنها هم ایمان و باور شما را داشتند در مسیر شهدا بودند، ما این راه قدس که از کربلا باز می‌شود را می‌رفتیم.

کهنسال افزود: این لطف خدا بود، قدرت ایمان و قدرت برگرفته از حس شهادت‌طلبی و سیره شهدا، در خرمشهر برادران ارتشی، سپاه و مردم مقاومت کردند و خرمشهر نقطه عطف در پیروزی‌های دفاع مقدس و از افتخارات تاریخ ایران شد.

مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه با فتح خرمشهر روحیه ارتش صدام یکباره متوفی شد، اظهار کرد: اگر جنگ بعد از حماسه و مقاومت برخلاف روندی که آنها طراحی کردند پیش نرفت قطعاً حماسه خرمشهر یکی از عوامل مهم بود، اینجا بود که تردید جدی در ذهن فرماندهان عراقی ایجاد شد، تقریباً تمام جبهه‌های دشمن متوقف شد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم نیز کویتی‌پور ذاکر اهل بیت به مداحی پرداخت.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما