تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
کد مطلب : ۳۸۸۲۵۶
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان این که هرکسی در هرجایی که هست باید کمال دقت را داشته باشد، گفت: اگر هرکسی که باید در جای خودش بهترین و کامل‌ترین عمل را انجام دهد، نباید دیوان عدالت اداری و قاضی تجدید نظر داشته باشیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری استان اصفهان اظهار کرد: امروز روز معراج پیامبر گرامی اسلام و روز مبارکی است، همچنین روز نخستین پیروزی در جنگ بدر در سال دوم هجرت است که مصادف با پیروزی و آزادسازی سوم خرداد هم شده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان افزود: حلاوت پیروزی سوم خرداد شیرین بود و می‌توان این شیرینی را به شیرینی جنگ بدر برای مسلمانان صدر اسلام تشبیه کرد.

وی در رابطه با حجم بالای پرونده‌های قضایی عنوان کرد: همه باید کمک کنند که این میزان پرونده به قوه قضایی وارد نشود و امیدوارم دوستان جدید در قوه قضایی به بهترین نحو کار را پیش ببرند.

طباطبایی‌نژاد مطرح کرد: هرکسی از قسط و عدل در صحبت‌هایش دور شود، از صراط مستقیم منحرف شده است و عالم مبنای قسط و عدل بنا شده است و در قرآن آمده است که اگر می‌خواهید شهادت برای خودتان هم بدهید، به عدالت شهادت دهید و نباید خویشاوندی اجازه دهد که در قضاوت تاثیرگذار شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: قضات بهترین مردم هستند ولی به شرط اینکه به حق قضاوت کنند و روی بدمرزی حرکت می‌کنند؛ همه باید دست به دست هم دهیم که وضعیت قضایی اینگونه نباشد که این همه پرونده به قوه ورود پیدا کند و اساسا نباید دیوان عدالت اداری و قاضی تجدید نظر داشته باشیم.

وی در ادامه بیان کرد: قضات باید طوری عمل کنند که اصلا نیاز به دادگاه بدوی نداشته باشیم و هرکسی در هرجایی که هست باید کمال دقت را داشته باشد و کارش را کامل انجام دهد.

طباطبایی‌نژاد در پایان با بیان اینکه همیشه به دنبال آن بودیم که خسروی‌وفا نرود و یا اگر رفت حبیبی جایگزین او شود، ابراز داشت: در وصف امروز باید تبریک و تسلیت بگویم و همان طور که خسروی‌وفا اعلام کرد، در این مدت واقعا خدمت کرد و با تدبیری که رئیس قوه داشت، آقای حبیبی که خواسته قلبی ما بود به اصفهان آمد و امید است که بتواند راه خسروی‌وفا را به نحو بهتر ادامه دهد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳