تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۰
کد مطلب : ۳۸۸۱۶۵
نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان خوزستان گفت: پليس نظام اسلامي، پليس تقوا و ارزش هاي انقلاب و اسلام است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،آیت الله عباس کعبی با حضور در ستاد فرماندهی انتظامی استان و شرکت در مراسم جزء خوانی قران کریم، ضمن تقدیر از عملکرد خوب و مطلوب  موکب شهدای ناجا در مناطق سیل زدگان استان در سخنانی بیان داشت: همبستگی در خدمت رسانی به سیل زدگان نمونه ای از نهضت خدمات رسانی به ملت بود و اگر در همه مسائل دست به دست هم بدهیم خیلی از مشکلات ملت حل خواهد شد. 

وی در ادامه با اشاره به جمله معروف امام خمینی (ره) که می فرمایند "خرمشهر را خدا آزاد  کرد"،  افزود: اگر دولت، ملت و نیروهای مسلح  با ایمان به خدا در همه صحنه ها دست به دست هم بدهند معجزه می آفرینند.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به این ماه مبارک و ارزش روی آوردن به تقوای الهی بیان داشت: ما 2نوع تقوا داریم، نخست تقوا فردی و دیگری، تقوای همگانی و جمعی، خودسازی ماه مبارک رمضان یک تقوا جمعی است؛ تقوا یعنی در درگیری ها افزون بر حفظ امنیت، بر پایه تقوا عمل کنیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با تبیین چیستی امنیت در نظام اسلامی ابراز داشت: امنیت در نظام اسلامی بر خلاف امنیت نظام لیبرال که تنها با خشونت به دست می آید، حاوی حفظ حقوق مجرم است. در نظام اسلامی، حتی اعدامی نیز دارای حقوقی است که نباید از چارچوب حقوق وی تخطی کرد.

آیت الله کعبی با یان اینکه برخورد با جرائم باید در قالب شرع مقدس باشد، بیان داشت:  هیبت پلیس باید به گونه ای باشد که خلافکارها از وی وحشت کنند، اما در مقابل، مردم با حضور پلیس احساس امنیت، مودت و محبت از سوی او کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پلیس نظام اسلامی، پلیس تقوا و ارزش های انقلاب و اسلام است، افزود: زمانی که پلیس خود را در این قامت ببیند، دربرابر با حوادث و بحران ها، به خدا توکل کرده و تقوا پیشه می کند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان گفت: ما از این ماه مبارک، برای تقویت و استحکام درونی و برطرف سازی نقاط ضعفمان، باید استفاده کنیم و با عمل به آموزه های قرآن کریم بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درسی که از دفاع مقدس نمی‌آموزند!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گشتیم نبود؛ نگرد نیست!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گفت‌گویی زیبا بین زن بی حجاب و زن چادری
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸