فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج گفت: عملیات حاج عمران بیانگر ایثارگری و از خودگذشتگی رزمندگان لر است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،سردار یعقوب سلیمانی شامگاه چهارشنبه در گردهمایی رزمندگان  هشت سال دفاع مقدس این شهرستان اظهار کرد: دفاع مقدس از قله‌های رفیع تاریخ انقلاب و تفسیر آیه‌های آسمانی روی زمین است.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس جلوه‌گاه نصرت الهی، قطعه درخشان و نورانی حیات ملی و تجلی‌گاه حیات نظام است.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج خاطرنشان کرد: شجاعت، فداکاری، ایثار، روحیه استکبارستیزی در دفاع از عزت مسلمانان و ایستادگی در برابر استکبار از ویژگی‌های عاشورایی دفاع مقدس است.

سردار سلیمانی تاکید کرد: دفاع مقدس کهنگی ندارد، چرا که دنیا هنوز از پنجره دفاع مقدس به ما می‌نگرد.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس جریانی سیال در دفتر زمان است که تا ابد امنیت ملت ایران را تضمین کرده است، افزود: تلاش دشمن در جهت خاموش کردن اندیشه امام راحل بی‌نتیجه مانده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج در ادامه با تاکید بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، گفت: حفظ وحدت، همدلی و هم‌افزایی حول محور ولایت یکی از مهمترین درس‌های شهیدان است.

سردار سلیمانی اظهار کرد: در شرایطی که دشمنان همه ظرفیت‌ها، شگردها و مکرهای خود را به کار بسته‌اند، باید هر چه بیشتر وحدت و همدلی خود را در راستای تعالی اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی حفظ کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشادت‌ها و نقش راهبردی و اساسی رزمندگان لرستانی در عملیات حاج عمران، بیان کرد: دشمن پس از شکست در عملیات والفجر ۸ با تهاجم گسترده به دنبال تصرف مهران و سردشت بود و مهران را تصرف کرد اما سردشت سقوط نکرد.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج افزود: در عملیات حاج عمران رزمندگان لرستانی با مقاومت و دلاوری همچون دژی مستحکم در برابر دشمن ایستادگی کردند که اگر حماسه و ایستادگی آنان نبود، شهرهای پیرانشهر و نقده سقوط کرده و معلوم نبود سرنوشت جنگ چه می‌شد.

سردار سلیمانی با اشاره به آسمانی شدن قریب به ۳۰۰ رزمنده لرستانی در این عملیات، عنوان کرد: عملیات حاج عمران بیانگر ایثارگری و از خودگذشتگی رزمندگان لر است.

وی در ادامه به سال آزادی خرمشهر اشاره و خاطرنشان کرد: خرمشهر پس از ۵۷۸ روز اشغال توسط رژیم بعث عراق به دست رزمندگان آزاد شد.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه و بسیج افزود: فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش‌های اسلامی بود، همچنان که گفتمان دنیا در این فتح‌الفتوح رزمندگان ایران تغییر کرد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما