تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۰
کد مطلب : ۳۸۸۱۳۱
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اعتباراتی که برای جبران خسارت‌های بارش به استان ابلاغ شده نباید معطل دستورالعمل و بخشنامه بماند مدیران سریعا کار را شورع کرده و خسارت‌های مردم را براساس فرآیند تعریف شده تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای پرداخت کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، اقبال عباسی ظهر امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری، گفت: همه سدهای خاکی استان باید به‌گونه‌ای باشند که ارتفاع تاج آن‌ها حداقل یک متر بلندتر ساخته شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه اگر در بارندگی‌های فروردین‌ماه سد روستای گنج می‌شکست سرنوشت مالخلیفه هم همچون سرنوشت آق‌قلا می‌شد، افزود: بیش از 300 هزار مترمکعب آب در پشت این سد جمع بود که می‌توانست خطرآفرین باشد.

وی با بیان اینکه ساخت و سازهای مجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها که در جریان بارش‌های ماه گذشته دچار آسیب شدند و احتیاج به بازسازی، نوسازی و احداث دارند در همان محل درجاسازی شوند، ادامه داد: درخصوص ساخت و سازهای غیرمجاز هیچ اقدامی مگر در موارد خاص صورت نگیرد.

عباسی با تاکید بر اینکه از 450 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده برای خسارت‌های بارندگی در چهارمحال و بختیاری 250 میلیارد تومان آن در ستاد مدیریت بحران کشور تایید و ابلاغ شده است، عنوان کرد: این میزان اعتبار در قالب‌ کمک‌های بلاعوض، اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای و تسهیلات به استان ابلاغ شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: این استان در موج اول بیشترین بارش را داشت، به لحاظ معدل بارش چهارم بود و از نظر نقطه‌ای هم بیشترین بارش در کوهرنگ صورت گرفت.

وی اضافه کرد: اعتباراتی که برای جبران خسارت‌های بارش به چهارمحال و بختیاری ابلاغ شده نباید معطل دستورالعمل و بخشنامه بماند مدیران سریعا کار را شورع کرده و خسارت‌های مردم را براساس فرآیند تعریف شده تسهیلات، کمک‌های بلاعوض و اعتبارات تملک  دارایی‌های سرمایه‌ای پرداخت کنند.

عباسی با تاکید بر اینکه هر بانکی خارج از زنجیره تعریف شده برای پرداخت تسهیلات ذکر شده برای جبران خسارت‌های بارش ضمانت خواست یا مانع‌تراشی کرد اطلاع داده شود، تصریح کرد: ایراداتی در جریان بارش‌های امسال در استان دیده شد ازجمله نواقص موجود در تاج سدها، عدم لایروبی مسیل‌ها و رودها، وجود ساخت و سازهای غیرمجاز و... لذا لازم است مدیران مربوطه این موارد را از وزارتخانه‌ها پیگیری کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بعضا دیده می‌شود هر مدیری در هر جمعی که حاضر است روابط عمومی خود را نیز می‌برد و اقدام به تهیه مستندات می‌کند، تاکید کرد: از این به بعد در هر جلسه‌ای که به‌عنوان استاندار حاضر بودم جز روابط عمومی رئیس و نایب رئیس جلسه، صدا و سیما و خبرگزاری‌ها هیچ کس حق تهیه فیلم و عکس را ندارد.

وی با بیان اینکه بروز بیماری زنگ زرد قلات در برخی مزارع استان جدی است که باید سریعا پیگیری شود، افزود: برای مطالعات روستاهای در معرض خطر در استان نیز می‌توان از اعتبارات مدیریت بحران استفاده کرد اما این کار باید براساس برخی قوانین صورت گیرد.

عباسی عنوان کرد: چهارمحال و بختیاری نیز جز استان‌های سیل‌زده به حساب می‌آید بنابراین بسته‌های لوازم خانگی باید به مردم این استان که در بارش‌های دچار آسیب شدند تعلق گیرد مگر در مواردی که اولویت با استان‌های سیل‌زده دیگر باشد.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

درسی که از دفاع مقدس نمی‌آموزند!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گشتیم نبود؛ نگرد نیست!
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶
گفت‌گویی زیبا بین زن بی حجاب و زن چادری
يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸