تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰
کد مطلب : ۳۸۸۱۱۲
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه شعر از معجزات آفرینش الهی و از جنبه‌های زیبایی و جمال برخوردار است، گفت: همین امتیاز شعر را به یک رسانه تبدیل کرده است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، آیت‌الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در عصر شعر رمضان با اشاره به سختی‌هایی که امام حسن مجتبی (ع) متحمل شده است، اظهار کرد: مدنیت کشور ما 8 هزار ساله است و اروپا بسیار تلاش کرده است که برای خودش چنین سابقه‌ای ایجاد کند اما موفق به این کار نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امروز ایران اسلامی با دیرینه بیش از 8 هزار سال فرهنگ و تمدن در جهان می‌درخشد، گفت: باید پاسدار هویت خودمان باشیم، چون اگر هویت خودمان را حفظ نکنیم فرهنگ بیگانه را به راحتی خواهیم پذیرفت.

*مانوس شدن با شاهنامه و گلستان از توصیه‌های من به جوانان

وی در ادامه با اشاره به مشاهیر شعر ایرانی بیان کرد: توصیه بنده به جوانان این است که با شاهنامه و گلستان سعدی مانوس شوند.

خاتمی با بیان اینکه شعر از معجزات آفرینش الهی و از جنبه‌های زیبایی و جمال برخوردار است، گفت: همین امتیاز شعر را به یک رسانه تبدیل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در ادامه با اشاره به اشعار آئینی سروده شده، بیان کرد: البته باید در زمینه مباحث اجتماعی نیز همچون سیل و مباحث مربوط به آن شعر سروده شود.

وی تصریح کرد: البته از انجمن‌ها نیز درخواست داریم که فضایی برای رقابت ایجاد کنند، اما با همدیگر ضدیت نداشته باشند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما