تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
کد مطلب : ۳۸۸۰۷۸
رئیس پلیس پیشگیری مازندران در گفت‌وگو با بلاغ اعلام کرد

کاهش 85 درصدی آمار جرائم خشن طی ماه رمضان در مازندران/ ماموریت اول پیشگیری اجتماعی است

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران گفت: در بحث جرایم خشن، در ماه رمضان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 85 درصدی را شاهد هستیم.
۰
plusresetminus
کاهش 85 درصدی آمار جرائم خشن طی ماه رمضان در مازندران/ ماموریت اول پیشگیری اجتماعی است
ولی‌الله گنجیان مقدم در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار بلاغ، اظهار کرد: پیشگیری اجتماعی یکی از راهکارهای مهم در جلوگیری از بسیاری از معضلات اجتماعی نظیر سرقت است که در بیشتر این موارد، کوتاهی از خود فرد مالباخته رخ می‌دهد.

وی ماموریت های پلیس پیشگیری را اعلام کرد و افزود: پیشگیری انتظامی، قضایی و اجتماعی سه ماموریت پلیس پیشگیری است.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران خاطرنشان کرد: در خصوص سرقت‌ها بیشترین میزان این تخلف در استان مربوط به سرقت‌های خرد است و خوشبختانه آمار سرقت‌های کلان در استان مازندران، پایین است.

گنجیان مقدم با بیان اینکه در راستای پیشگیری اجتماعی و با هدف کاهش سرقت‌ها در استان، با همکاری دهیاران در مبادی ورودی و خروجی روستاها، دوربین‌های مدار بسته نصب شده است؛ گفت: با همکاری و استقبال دهیاران، در 45 درصد از روستاهای مازندران این امر محقق شده است و همچنان این طرح در حال ادامه است و داوطلبان برای اجرای این امر در مناطق روستایی همچنان وجود دارد.

وی متذکر شد: شاید در نگاه اول برخی اجرای این طرح را مستلزم هزینه بدانند اما نسبت این هزینه به کاهش تخلفات و جلوگیری از سرقت‌های متعدد در مناطق روستایی موجب شد تا با استقبال و تقاضا از سوی دهیاران و اهالی مواجه شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران با تاکید بر کاهش یافتن آمار جرایم در ماه رمضان، اعلام کرد: در ماه رمضان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در بحث جرایم خشن،  کاهش 85 درصدی را شاهد هستیم.

گنجیان مقدم اضافه کرد: برای افزایش امنیت در ماه رمضان به ویژه در ساعاتی که مردم برای انجام مراسمات مذهبی در مساجد به سر می‌برند، گشت‌های انتظامی را افزایش دادیم.

وی عنوان کرد: با بررسی جرائم رخ داده و ساعت ارتکاب و وقوع آن، اقدام به تقویت گشت‌های انتظامی خود در مناطق جرم‌خیز سطح استان کردیم.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران به نقش مهم مشارکت مردم در کاهش جرایم و پیشگیری از معضلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: از مردم تقاضا می‌کنیم که هزینه برای حفظ امنیت را در سبد کالای خانوار خود قرار دهند و برای امنیت خود، هزینه کنند.

گنجیان مقدم یادآور شد: در سال‌جاری مهمترین الویت‌های ما کاهش جرائم، پیشگیری اجتماعی و حرکت به سمت فناوری در راستای افزایش امنیت است و در همین راستا جدا از مشارکت مردم، می‌طلبد که ادارات و ارگان‌های دولتی و خصوصی نیز مشارکت جدی‌تری داشته باشند.

وی افزود: نصب دوربین مداربسته و اتصال به پاسگاه و کلانتری های منطقه ، تقویت حفاظت فیزیکی در مبادی ورودی و خروجی ساختمان های دولتی ، استفاده از قفل های کتابی ،ایجاد روشنایی در محوطه های ادارات و جذب سرایدار و یا نگهبان محله از راههای ویژه پیشگیری از سرقت است.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران، افزود: موضوع حضور در مدارس را امسال افزایش دادیم و کارشناسان پیشگیری این فرماندهی در مدارس شهرهای مازندران حضور می‌یابند و آموزش‌های لازم را به خصوص موضوع پیشگیری اجتماعی را به دانش آموزان آموزش می دهند.

گنجیان مقدم در پایان به موضوع شرکت‌های حفاظتی و مراقبتی اشاره کرد و گفت: سال ها است که شرکت های حفاظتی و مراقبتی انتظام تحت نظارت پلیس پیشگیری امنیت پارک‌ها، بانک‌ها، محلات و ... را تامین می کنند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما