تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۳۸۸۰۶۴
با ورود سیلاب‌های اخیر، صدا آب در دل خشکیده دریاچه هامون، نور امید را در دل سیستانی‌ها زنده کرده و بساط قایق‌سواری و ماهیگیری را پس از سال‌ها به راه انداخته است.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،با ورود سیلاب‌های فصلی از کشور افغانستان و بارندگی های خوب در حوضه آبریز تالاب بین‌المللی هامون تنها شاهرگ حیاتی سیستان جانی دوباره گرفته و حس خوب زندگی و نشاط به مردمان این منطقه تزریق شده است.

هامون یک تالاب مشترک بین ایران و افغانستان است که دو سوم آن در ایران واقع شده و هامون ایران یک تالاب پایین‌دستی به حساب می‌آید که از بالادست یعنی از افغانستان تغذیه می‌شود.

دریاچه هامون که بیش از دو دهه خشکسالی را تجربه کرده است این روزها مردم منطقه را به سمت خود فرا می خواند تا در دل دریایی‌اش قایق بنشانند و تفریح کنند.

 

مردم سیستان هم که دلشان برای آب بازی، شنا و صید و صیادی تنگ شده قایق ها را به آب می‌اندازند و در کنار شادی و تفریح به ماهیگیری می‌پردازند.

 

به گفته استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به بارندگی های اخیر و افزایش حجم آورد رودخانه هیرمند از طریق فراه رود، تاکنون حدود ۳۵ درصد تالاب هامون آبگیری شده است.

احمدعلی موهبتی افزود: با اقداماتی که از ماهها قبل انجام شده است، اکثر کانون های ریزگرد دریاچه آبیاری شده و کشور همسایه نیز در راستای آبگیری کانون‌های گرد و غبار تالاب همکاری لازم را داشته است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳