مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: برای پیشگیری از اتفاقی که در فصل گذشته در لیگ یک رخ داد باشگاه‌ها باید 14 روز قبل از شروع مسابقات حداقل نام 14 بازیکن را ثبت کنند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،فریبرز محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار در مورد وضعیت برگزاری مسابقات لیگ دسته اول، گفت: فصل گذشته شرایطی در لیگ یک پیش آمد و همه منتظر بودند ببینند نفت تهران در مسابقات شرکت می‌کند یا نمی‌کند و در نهایت هم این تیم به مسابقات نیامد. در چنین شرایطی آیین‌نامه مسابقات هم در این مورد سکوت کرده بود و به چنین موردی اشاره نداشت اما در این فصل با مصوبه هیأت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باشگاه‌ها در لیگ برتر باید 14 روز قبل از شروع بازی‌ها حداقل نام 14 بازیکن را ثبت کنند تا 11 بازیکن اصلی و 3 بازیکن ذخیره داشته باشند. قرارداد این بازیکنان با باشگاه باید 14 روز قبل از شروع بازی‌ها تحویل کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ شود. 

وی افزود: در لیگ دسته اول نیز تیم‌ها باید قرارداد 14 بازیکن را 10 روز قبل از شروع مسابقات به کمیته نقل و انتقالات تحویل بدهند و قراردادشان را ثبت کنند.

محمودزاده در مورد زمان آغاز مسابقات لیگ دسته اول در فصل آینده گفت: مسابقات فصل آینده از 14 مرداد و با حضور 18 تیم آغاز می‌شود. سازمان لیگ در حال مکاتبه با باشگاه‌های لیگ دسته اول، هیأت‌های فوتبال و مدیران کل ورزش جوانان استان‌ها است تا باشگاه‌های لیگ دسته اول نواقص ورزشگاه‌های خود را برطرف کنند و ضعف‌ها و اشکالات فصل گذشته در ورزشگاه‌ها دیگر قابل پذیرش نیست و باید مرتفع شود. 

مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد وضعیت سه تیم صعود کرده به لیگ دسته اول، گفت: خوشه طلایی ساوه، آرمان گهر سیرجان و نیروی زمینی سه تیمی هستند که امسال به لیگ یک صعود کرده‌اند و هر سه تیم باید ورزشگاه‌هایی را به سازمان لیگ معرفی کنند که استاندارد لازم برای برگزاری مسابقات لیگ دسته اول را داشته باشد.

محمودزاده در مورد تعداد بازیکنانی که تیم‌های لیگ برتری می‌توانند جذب کنند، اظهار داشت: در نقل و انتقالات تابستانی هر باشگاه لیگ برتری 6 بازیکن می‌تواند جذب کند و تیم‌هایی که تازه به لیگ برتر صعود کرده‌اند یعنی شاهین شهرداری بوشهر و گل‌گهر سیرجان می‌توانند 8 بازیکن جدید جذب کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳