کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

غلامی: آموزش‌ رشته‌های پزشکی در تمام دنیا بر عهده وزارت علوم است

31 ارديبهشت 1398 ساعت 12:30

وزیر علوم گفت: این وزارتخانه آماده است تا بخش پزشکی را در مجموعه خود قرار دهد زیرا در هیچ جای دنیا به جز کوبا آموزش پزشکی جدا از آموزش علوم نیست.


به گزارش بلاغ،به نقل از خانه ملت، منصور غلامی وزیر علوم درباره تصمیم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مبنی بر مأموریت به مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی نحوه ادامه فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: وزارت علوم هم علاقه‌مند است و هم آمادگی دارد بخش آموزش پزشکی را در مجموعه خود قرار دهد زیرا در هیچ جای دنیا بجز کوبا آموزش پزشکی جدا از آموزش علوم نیست.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: کشور ما ظاهرا مدل خاص خود را دارد؛ البته وزارت بهداشت هم دفاعیات خود را در این خصوص مطرح می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که نظر وزرای بهداشت درباره این ایده چیست، توضیح داد: پیش از این من با وزیر سابق، دکتر قاضی‌زاده هاشمی در این باره صحبت کرده بودم که آمادگی نداشت و معتقد بود به دلیل ارائه خدمات دانشگاه‌های علوم پزشکی به بخش درمان و بهداشت، این کار به مصلحت نیست؛ با دکتر نمکی هم هنوز در این باره صحبتی نداشته‌ام.

غلامی ادامه داد: در تمام دنیا بخش علوم و پزشکی زیر نظر یک مجموعه قرار دارد و سیستم بهداشت و درمان در ایران چیزی جدا از دنیا نیست.

وزیر علوم درباره چرایی انتزاع بخش پزشکی از وزارت علوم در ایران گفت: احتمالا درباره این تصمیم به خوبی مطالعه نشد بوده است؛ اکنون با وجود آنکه بسیاری از همکاران حوزه علوم پزشکی موافق این تجمیع هستند ولی معتقدند باید مطالعات کارشناسی به خوبی انجام شود تا دوباره بعد از 5 سال نگوییم کاش این کار را نمی‌کردیم.


کد مطلب: 387899

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/387899/غلامی-آموزش-رشته-های-پزشکی-تمام-دنیا-عهده-وزارت-علوم

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com