تاریخ انتشارسه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۳۸۷۸۶۶
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، بار دیگر ایران را تهدید کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، بار دیگر ایران را تهدید کرد. طبق این خبر ترامپ در حساب توئیتر خود نوشت: اگر ایران می‌خواهد بجنگد، این بار پایان رسمی آن خواهد بود. وی افزود: هیچگاه دوباره آمریکا را تهدید نکنید.

به گزارش اخبار شهر خبر ترامپ در مصاحبه ای که هفته گذشته ضبط‌شده گفت: به ایران اجازه نخواهم داد سلاح هسته‌ای داشته باشد. نمی‌خواهم بجنگم، اما وقتی با وضعیتی مثل ایران روبرو باشید نمی‌توانید به آنها اجازه بدهید سلاح هسته‌ای داشته باشند- نمی‌توان اجازه داد چنین اتفاقی بیفتد.  طبق این خبر رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه اضافه کرد: با وجود همه چیزهایی که اتفاق می‌افتد، من کسی نیستم که بخواهد وارد جنگ بشود، چون جنگ به اقتصادها لطمه می‌زند و مهم‌تر از همه جنگ باعث کشته شدن انسان‌ها می‌شود.

بر اساس این خبر ترامپ علی‌رغم این، بامداد دوشنبه در توئیتی ایران را به جنگ‌طلبی متهم کرد و مدعی شد جنگ «پایان کار ایران» خواهد بود. او نوشت: اگر ایران جنگ می خواهد رسماً پایان کارش خواهد بود. دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن!

به گزارش اخبار شهر خبر  یکی از سناتورهای دموکرات آمریکا در واکنش به لفاظی های «دونالد ترامپ» علیه ایران، رئیس جمهوری ایالات متحده را با کودک داستانی خود مقایسه کرد. طبق اخبار کریس مورفی در واکنش به توئیت ترامپ که مدعی شده بود: اگر ایران قصد جنگ داشته باشد این پایان رسمی ایران خواهد بود. هرگز آمریکا را دوباره تهدید نکنید»، با انتشار پیامی نوشت: اینها چیزهایی است که کودک کلاس چهارم من اگر فرمانده کل قوا بود می‌نوشت.

به گزارش اخبار شهر خبر رئیس‌جمهوری آمریکا در حمله لفظی به هم‌حزبی طراح استیضاح خود اعلام کرد: جاستین آماش یک بی‌عرضه کامل است. طبق این خبر رئیس‌جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: هرگز هوادار «آماش» نبودم؛ یک بی‌عرضه کامل که فقط برای مطرح کردن نام خود از طریق بحث، با من و برخی از ایده‌های فوق‌العاده جمهوریخواهان مخالفت می‌کند. بر اساس اخبار ترامپ اضافه کرد: به هر شکل، زمانی که جُرمی روی نداده و در واقع، جُرم را طرف مقابل مرتکب شده است، چگونه می‌توان از اجرای عدالت ممانعت کرد؟ «جاستین» بازنده‌ای است که متأسفانه آب را مستقیم به آسیاب دشمن می‌ریزد!

این درحالیست که «جاستین آماش» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را به ارتکاب عمل قابل استیضاح متهم کرده بود.

به گزارش اخبار شهر خبر دیوید فریم با انتشار مقاله‌ای در سایت تحلیلی دفنس وان اعلام کرد جنگ آمریکا با ایران در مقایسه با جنگ ۲۰۰۳ عراق اشتباهی در مقیاس بزرگ‌تر خواهد بود. جنگ با عراق در سال ۲۰۰۳ با فرضیه‌های خوش بینانه، جهل فرهنگی و برنامه ریزی های بی دقت آغاز شد و بعد از گذشت دو دهه هیچ نتیجه‌ای در پی نداشته است. طبق این خبر وی افزود این جنگ یک اشتباه بزرگ بود اما جنگ با ایران اشتباهی بسیار بزرگ‌تر خواهد بود. اگر بخواهیم مقابله امریکا با ایران را با جنگ عراق مقایسه کنیم باید گفت جنگ عراق شاهکاری با برنامه ریزی دقیق و فرضیه‌های واقع بینانه بود. پروژه جنگ با ایران بسیار احمقانه بوده و باور نکردنی است اگر دولت ترامپ بتواند به آن فکر کند. بر اساس این خبر وی افزود ممکن است هدف برخی از افراد درون دولت ترامپ این باشد که به ایران ضربه بزنند اما ترامپ باید بداند که تحت فشار قرار دادن ایران و تهدید آن ممکن است منجر به درگیری بسیار بزرگ‌تر از عراق شود.رهبران امریکا به اقدامی که به طور آشکارا احمقانه است نباید تهدید کنند. امریکا در جنگ با ایران صدمه زیادی خواهد دید. طبق اخبار وی افزود  رهبران آن اگر واقعاً نمی‌خواهند بجنگند به انجام آن تهدید نکنند زیرا ممکن است تهدیدات عملی شده و جنگ بدون تفکر وبرنامه قبلی آغاز شود، جنگی که فاجعه آمیز خواهد بود.

به گزارش اخبار شهر خبر دموکرات‌های کنگره آمریکا از «وندی شرمن» مسئول تیم مذاکرات هسته‌ای آمریکا و «جان برنان» آخرین رئیس سیا در دولت سابق این کشور برای توضیح درباره تنش‌ها با ایران دعوت کردند.بنا بر خبر قرار است طی هفته جاری رئیس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در یک جلسه خصوصی برای دموکرات‌های مجلس نمایندگان این کشور درباره وضعیت جاری در رابطه با ایران و تنش‌ها بین دو کشور صحبت کند.این خبر را یک دستیار عضو دموکرات کنگره و همچنین یک منبع مطلع دیگر به آسوشیتدپرس اطلاع دادند اما این دو منبع خواستار عدم افشای هویت و نامشان شده‌اند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما