تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۰
کد مطلب : ۳۸۷۸۱۹
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: عملیات بازسازی مسجد جامع ساری طی 2 ماه آینده به اتمام می‌رسد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،در شهرستان ساری، ساعت ۱۹ روز پنج‌شنبه ۲۱ تیرماه حادثه‌ای در مرکز استان مازندران رخ داد که با گذشت بیش از 10 ماه همچنان مقابل چشمان‌شان است، وسعت این آتش‌سوزی در حدی بزرگ بود که نگرانی از اینکه به قسمت‌های مختلف شهر گسترش یابد وجود داشت.

درحالی شناسنامه مردم مرکز مازندران در آتش می‌سوخت که مردم نظاره‌گر آن بودند  تا جایی که این مسجد کاملا‌ در آتش سوخت و بعد از گذشت چند روز بیشتر قسمت‌های آن تخریب شد.

باتوجه به اهمیت این بنای فرهنگی و تاریخی عملیات بازسازی مسجد جامع ساری که از همان روزهای آغازین بعد از آتش‌سوزی شروع شد با گذشت بیش از 10 ماه از پیشرفت خوبی برخوردار است.

این مسجد در تاریخ هشتم اسفند ماه سال ۱۳۷۷ با شماره ثبت ۲۲۷۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است و بنای کنونی مسجد جامع ساری حاصل بازسازی‌های مکرر در دوره‌های قاجار و پهلوی است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران درباره آخرین وضعیت مسجد جامع ساری در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی این مسجد حدود 80 درصد بوده است.

مهدی ایزدی افزود: عملیات بازسازی این مسجد با الگوهای مرمتی درحال انجام بوده که بسیار مطلوب است.

وی یادآور شد: باتوجه به اینکه در هفته میراث فرهنگی قرار داریم جلسه تخصصی در ارتباط با نحوه مرمت مسجد جامع به همراه بازدید از این مسجد در دستور کار قرار گرفت.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام اینکه بازسازی مسجد جامع ساری تاکنون بیش از 11 میلیاد تومان هزینه دربرداشت، گفت: باتوجه به پیشرفت فیزیکی خوب این پروژه دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳