تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۳۸۷۷۵۷
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: منزل مسکونی دکتر محمد مصدق در شهرستان نظرآباد به فهرست آثار تاریخی پیوست و مرمت آن در دستور کار قرار گرفت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،حجت الاسلام و المسلمین فخرالدین صابری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  در البرز گفت: یکی از آثار تاریخی این استان که در شهرستان نظر آباد واقع شده خانه دکتر مصدق است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز اظهار کرد: این بنا مورد علاقه کسانی است که نسبت به تاریخ ایران آشنایی دارند زیرا از دیدگاه مردم‌ نیز این شخصیت تأثیرگذار در تاریخ اقدام‌ مهمی همچون ملی شدن صنعت‌ نفت را به سرانجام رسانده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این بنا در فهرست آثار تاریخی البرز ثبت شده و تا کنون هم به دلیل سوءاستفاده از موقعیت مکانی و حاشیه سازی های بی مورد به بهره برداری عمومی نرسیده است.

حجت الاسلام و المسلمین صابری افزود: پیگیری های لازم در این زمینه صورت گرفته و بازسازی این بنا و حفظ و نگهداری لوازم شخصی این شخصیت برجسته نیز در دستور کار قرار گرفت زیرا وی و لوازم مربوطه متعلق به تاریخ ایران است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در پایان گفت: بر اساس مطالعات انجام شده اعتبارات لازم که به صورت مرحله ای جهت مرمت و بازسازی این بنای تاریخی در نظر گرفته شده در اختیار اداره کل میراث فرهنگی قرار می گیرد و تلاش می کنیم این امر در سال ۹۸ به خوبی انجام شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت