تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
کد مطلب : ۳۸۷۷۳۶
رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان از پذیرش دانشجو از کشور افغانستان و عراق در این دانشگاه خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، حسن رنجبرعسکری در جمع خبرنگاران از تدوین سند راهبردی معاونت‌های دانشگاه تا شهریور ماه خبر داد و اظهار داشت: بر اساس این سند، نوع طرح جامعی که برای سند چشم‌انداز دانشگاه می‌خواهیم، تدوین می‌شود.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان از حمایت مرکز رشد دانشگاه از شرکت‌های دانش‌بنیان یاد کرد و ادامه داد: دانشگاه ولیعصر(عج) اولین دانشگاه استان است که مرکز رشد راه‌اندازی کرده و ۵۵ شرکت در مرکز رشد دانشگاه  فعالیت می‌کنند.

رنجبرعسکری با بیان اینکه تلاش داریم ارتباط صنعت با دانشگاه را به معنای واقعی اجرا کنیم و در این راستا در پروژه‌هایی با شرکت مس همکاری داریم، اضافه کرد: آزمایشات مرتبط با تولید اسیدسولفیک مس در دانشگاه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کود سولفات آمونیوم با کیفیت بالا در آزمایشگاه ما تولید می‌شود که این کود از خارج وارد می‌شد و با تولید انبوه از وابستگی به خارج بی‌نیاز می‌شویم.

رنجبرعسکری با اذعان به اینکه اگر خیران نبودند دانشگاه نبود و بالای ۱۳۰ هزار متر مربع فضا داریم که کثرا به همت خیران تأمین شدند، گفت: حذف کاغذ از چرخه اداری دانشگاه اقدامی در راستای اقتصاد مقاومتی بوده است.

رئیس دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان به امضای تفاهم‌نامه دانشگاه با وزارت علوم افغانستان اشاره و اظهار کرد: قرار است تا آخر خرداد پرونده دانشجویانشان را به دانشگاه ارسال کنند تا از نظر علمی بررسی شود و در صورت پذیرش از سوی دولت جذب دانشگا‌ه ما می‌شوند و پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر ۱۰۰ دانشجو پذیرش شوند.

رنجبرعسکری همچنین از همکاری برای پذیرش دانشجو از کشور عراق خبر داد.

وی بیان کرد: در روستای مانی مزرعه یک هکتاری زعفران به صورت آزمایشی ایجاد شده که اگر شرایط آب و هوایی مناسب بود تولید در آن منطقه ادامه می‌یابد و قصد داریم در شهرک مس نسبت به کشت گل محمدی و زعفران ورود کنیم.

مهدی مصباح معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه از راه‌اندازی رشته دکترای ژنتیک برای امسال در دانشگاه خبر داد و اظهار کرد: رشته بین‌دانشگاهی زبان رایانشی درخواست دادیم که در حال بررسی است.

حجت‌الاسلام جمالی رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه این دانشگاه را دارای ۶۰ کانون و تشکل عنوان کرد و برگزاری یادواره‌های شهدا در طول سال، جشنواره‌ها و کرسی‌های آزادایشی را از برنامه‌های معاونت فرهنگی برشمرد.

وی ادامه داد: امسال ۵۰۰ دانشجو راهی اردویاهیان نور شدند و  ۱۳۰ زوج جوان به مشهد مقدس اعزام شدند وام کمک هزینه ازدواج به زوج‌هایی که سال اول ازدواج‌شان بوده اعطا شده است.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت