تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
کد مطلب : ۳۸۷۶۹۲
رئیس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی از جلسه این فراکسیون برای بررسی عملکرد دولت بر ساماندهی بازار ارز خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمود صادقی رئیس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی، در جمع خبرنگاران از نشست این فراکسیون برای بررسی عملکرد دولت در اجرای سیاست‌های ارزی خبر داد.

وی گفت: با توجه به ابهاماتی که در مورد فرآیند تخصیص ارز وجود دارد، قصد داریم از جایگاه نظارتی به این موضوع ورود کنیم و فرآیند موجود را شفاف سازی کنیم.

رئیس فراکسیون شفاف سازی تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ارائه گزارشی در مورد وضعیت ثبت سفارش‌ها، واردات، تبیین ساز و کار اعتبار سنجی متقاضیان ارز ترجیحی و علت عدم بازگشت ارزها به فراکسیون دعوت شده است.

صادقی اظهار داشت: همچنین رئیس کل بانک مرکزی نیز برای ارائه گزارشی در مورد حجم و میزان ارزهای تخصیص یافته به فراکسیون فراخوانده شده است.

وی از دعوت رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور به جلسه این فراکسیون خبر داد و عنوان کرد: او نیز باید آمار و اطلاعاتی در مورد مبادلات ارزی و ریالی و برنامه‌های این سازمان برای جلوگیری از پول شویی ارائه دهد.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: رئیس کل گمرک برای شفاف سازی فرآیند ثبت استعلام و ترخیص کالاها و خدمات و سامانه پنجره واحد فرامرزی به جلسه فراکسیون دعوت شده است.

صادقی افزود: رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز گزارشی از تمهیدات پیشگیرانه و نظارت بر ارزهای تخصیص یافته ارائه می‌کند.

وی گفت: سرپرست سازمان امور مالیاتی نیز به این جلسه دعوت شده است تا گزارشی از اقدامات این سازمان برای اعتبارسنجی متقاضیان ارز و نحوه اخذ مالیات از آنها ارائه کند.

رئیس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس، رئیس دیوان محاسبات، رئیس کمیسیون اصل ۹۰، برنامه و بودجه، اقتصاد، معاونت نظارت مجلس، معاون اقتصادی وزارت اطلاعات، رئیس سازمان بازرسی کل کشور از افراد دیگری هستند که به این جلسه دعوت شده‌اند؛ این جلسه محرمانه است و بنده پس از برگزاری جلسه در نشست مطبوعاتی گزارشی در خصوص آن ارائه خواهم داد.

صادقی تأکید کرد: جلسه فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی روز دوشنبه ساعت ۱۶ الی ۱۹ در محل کمیسیون اصل ۹۰ برگزارمی‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما