تاریخ انتشاريکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
کد مطلب : ۳۸۷۶۹۲
رئیس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی از جلسه این فراکسیون برای بررسی عملکرد دولت بر ساماندهی بازار ارز خبر داد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمود صادقی رئیس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی، در جمع خبرنگاران از نشست این فراکسیون برای بررسی عملکرد دولت در اجرای سیاست‌های ارزی خبر داد.

وی گفت: با توجه به ابهاماتی که در مورد فرآیند تخصیص ارز وجود دارد، قصد داریم از جایگاه نظارتی به این موضوع ورود کنیم و فرآیند موجود را شفاف سازی کنیم.

رئیس فراکسیون شفاف سازی تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ارائه گزارشی در مورد وضعیت ثبت سفارش‌ها، واردات، تبیین ساز و کار اعتبار سنجی متقاضیان ارز ترجیحی و علت عدم بازگشت ارزها به فراکسیون دعوت شده است.

صادقی اظهار داشت: همچنین رئیس کل بانک مرکزی نیز برای ارائه گزارشی در مورد حجم و میزان ارزهای تخصیص یافته به فراکسیون فراخوانده شده است.

وی از دعوت رئیس مرکز اطلاعات مالی کشور به جلسه این فراکسیون خبر داد و عنوان کرد: او نیز باید آمار و اطلاعاتی در مورد مبادلات ارزی و ریالی و برنامه‌های این سازمان برای جلوگیری از پول شویی ارائه دهد.

عضو فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: رئیس کل گمرک برای شفاف سازی فرآیند ثبت استعلام و ترخیص کالاها و خدمات و سامانه پنجره واحد فرامرزی به جلسه فراکسیون دعوت شده است.

صادقی افزود: رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز گزارشی از تمهیدات پیشگیرانه و نظارت بر ارزهای تخصیص یافته ارائه می‌کند.

وی گفت: سرپرست سازمان امور مالیاتی نیز به این جلسه دعوت شده است تا گزارشی از اقدامات این سازمان برای اعتبارسنجی متقاضیان ارز و نحوه اخذ مالیات از آنها ارائه کند.

رئیس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس، رئیس دیوان محاسبات، رئیس کمیسیون اصل ۹۰، برنامه و بودجه، اقتصاد، معاونت نظارت مجلس، معاون اقتصادی وزارت اطلاعات، رئیس سازمان بازرسی کل کشور از افراد دیگری هستند که به این جلسه دعوت شده‌اند؛ این جلسه محرمانه است و بنده پس از برگزاری جلسه در نشست مطبوعاتی گزارشی در خصوص آن ارائه خواهم داد.

صادقی تأکید کرد: جلسه فراکسیون شفاف سازی اقتصادی و انضباط مالی روز دوشنبه ساعت ۱۶ الی ۱۹ در محل کمیسیون اصل ۹۰ برگزارمی‌شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

حمـاسـه کربـلا غنی‌ترین سرمایه تربیتی بشـریت
تفرج یا تبرج
پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۶
3ماه تلاش برای بهره‌برداری از ماجرای دخترآبی
چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
زندگی را مجازی نسازیم!
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۳