تاریخ انتشارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
کد مطلب : ۳۸۷۵۵۱
استاندار خوزستان گفت: آمار پیش‌بینی شده برای تعداد زائرین 3/5میلیون نفر است و احتمال افزایش این تعداد تا 40درصد نیز وجود دارد لذا ما موظفیم با در نظر گرفتن این شرایط، امکانات و تمهیدات لازم را در همین راستا فراهم کرده و موقعیتی برای پذیرش 3/5میلیون نفر ایجاد کنیم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،جلسه ستاد اربعین پیش از ظهر امروز، با حضور استاندار، آیت‌الله حسن‌زاده و جمعی از مسوولان استانی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان، ضمن اشاره به رایگان شدن ویزای اربعین در سال جاری، اظهار کرد: آمار پیش‌بینی شده برای تعداد زائرین 3/5میلیون نفر است و احتمال افزایش این تعداد تا 40درصد نیز وجود دارد لذا ما موظفیم با در نظر گرفتن این شرایط، امکانات و تمهیدات لازم را در همین راستا فراهم کرده و موقعیتی برای پذیرش 3/5میلیون نفر ایجاد کنیم.

وی افزود: الحمدلله زیرساخت‌هایی مانند مواکب که در اربعین شکل گرفته بود به همراه راهیان نور توانستند در سیل اخیر در راستای رسیدگی و کمک به سیل‌زدگان، جلوگیری از گسترش سیل و پشتیبانی غذایی با ساماندهی‌های انجام شده، کمک حال هلال احمر و ما باشند.

استاندار خوزستان گفت: به علت افزایش دمای هوا، در راستای ارائه خدمات به زوار اربعین نیز می‌توان از این زیرساخت‌ها کمک گرفت، همچنین سازمان حج و زیارت نیز اقدامات لازم را در راستای کاهش ازدحام انجام دهد و منابع طبیعی نیز مالچ پاشی را آغاز کند.

بعد از واجبات، هیچ فریضه‌ای بالاتر از خدمت به مردم نیست

آیت‌الله سید ابوالحسن حسن‌زاده، رئیس کمیته فرهنگی ستاد اربعین، ضمن شاخص دانستن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: ماه رمضان شاخص است و تنها این نیست که موهبات این ماه به عده به خصوصی تعلق بگیرد و عده‌ای محروم شوند بلکه همه باید نصیب و بهره معنوی خود را از این ماه داشته باشند.

وی افزود: با استناد به تمام آیات قرآن و روایات، بعد از واجبات هیچ فریضه‌ای بلاتر از خدمت به مردم نیست و امیدوارم در اربعین امسال خوزستان دوباره سربلند باشد.

حسن‌زاده در رابطه با کمیته فرهنگی ستاد اربعین، عنوان کرد: بخش مهم کمیته فرهنگی اطلاع رسانی است  که صداوسیما آن را بر عهده دارد و در راستای ارائه گزارشات میدانی از وضعیت زوار عملکرد خوبی دارد اما باید ساعاتی از صداوسیمای مرکز استان به معرفی زیارت اربعین و راه‌های کسب معرفت زیارت به ضمیمه میزگردهایی در این زمینه باشد که در صداوسیمای خوزستان شاهد اینچنین برنامه‌ای نبودیم و جای خالی آن‌ها محسوس است.

وی افزود: در بخش فضای مجازی نیز، به عنوان قسمتی از کمیته فرهنگی، در راستای اطلاع‌رسانی در زمینه اربعین حسینی و مقابله با تشویش اذهان عمومی فعالیت خواهیم کرد و به نظر می‌رسد که امسال زمان‌بندی مناسبی را برای اجرای تمام برنامه‌ها خواهیم داشت.

افزایش زوار اربعین با لغو روادید

سردار حیدر عباس‌زاده، فرمانده انتظامی خوزستان نیز در بخشی از این جلسه، در رابطه با آمار زوار اربعین، اظهار کرد:  پیش‌بینی می‌شود در اربعین سال جاری به علت امضای تفاهم‌نامه ایران و عراق مبنی بر کاهش قیمت یا لغو روادید، شاهد افزایش تعداد زوار اربعین باشیم.

وی افزود:یکی از موضوعاتی که نیازمند پیش‌بینی است بحث زیرساخت‌ها است؛ زیرساخت‌های مرز چذابه، تخریب رویی آسفالت از الوان به بستان و از بستان به چذابه و عدم تکمیل راه‌های دسترسی به پارکینگ مواکب تنها بخشی از مشکلات زیرساختی است که باید رفع شود.

عباس‌زاده عنوان کرد: همچنین به افزایش ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای تسهیل در جابه‌جایی زوار باید توجه ویژه‌ای شود و سازمان آب‌وبرق موظف است تا روشنایی مسیر را تامین و افزایش دهد.

وی افزود: نیاز به وجود یک پمپ بنزین سیار در مرز بسیار مشهود است و استفاده از ظرفیت ریلی نیز باید برای مرز شلمچه، پیش‌بینی و درنظر گرفته شود.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما