کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تجلیل از نخبگان هنری و فرهنگی و اجرای مراسم گُل غلتان در جشنواره گل محمدی

26 ارديبهشت 1398 ساعت 17:40

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز گفت: جشنواره گل محمدی با تجلیل از نخبگان هنری و فرهنگی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، برگزاری مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان غیرعمد و اجرای مراسم گُل غلتان نوزادان همراه خواهد بود.


به گزارش بلاغ،محمدحسن زارعیان در گفتگو با خبرنگار  ضمن اعلام برنامه‌های دومین جشنواره گل محمدی، گفت: برای دومین سال پیاپی، روز جمعه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، جشنواره گل محمدی در منطقه ییلاقی منشاد شهرستان مهریز با برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، توسعه گردشگری و آشنا کردن مردم با آداب‌ورسوم روستای منشاد و با نحوه برداشت گل محمدی و گلاب‌گیری است. برپایی نمایشگاه گلاب و گل محمدی، غرفه محصولات محلی و صنایع‌دستی در راستای حمایت از اشتغال و تولید داخلی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی بابیان اینکه این جشنواره از ۱۶:۳۰ دقیقه عصر آغاز و تا پاسی از شب ادامه خواهد داشت تأکید کرد: تجلیل از حافظان قرآن و هنرمندان برگزیده تئاتر استان و اجرای نمایش خیابانی، برگزاری مراسم گل‌ریزان برای آزادی زندانیان غیر عمد و آبرومند؛ همچنین اجرای گروه سرود توسط گروه سرود رهپویان حرم ازجمله برنامه‌هایی است که برای این جشنواره تدارک دیده‌شده است.

 زارعیان همچنین تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ویژه این جشنواره، تهیه اتاقی پر از گل محمدی و ارائه خدمات عکس‌برداری است تا افرادی که تمایل دارند، طبق رسوم قدیم یزد، نوزادان خود را در این اتاق گُل غلتان کنند.


کد مطلب: 387259

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/387259/تجلیل-نخبگان-هنری-فرهنگی-اجرای-مراسم-گ-ل-غلتان-جشنواره-گل-محمدی

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com