تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
کد مطلب : ۳۸۷۲۵۹
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز گفت: جشنواره گل محمدی با تجلیل از نخبگان هنری و فرهنگی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، برگزاری مراسم گلریزان برای آزادی زندانیان غیرعمد و اجرای مراسم گُل غلتان نوزادان همراه خواهد بود.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمدحسن زارعیان در گفتگو با خبرنگار  ضمن اعلام برنامه‌های دومین جشنواره گل محمدی، گفت: برای دومین سال پیاپی، روز جمعه ۲۷ اردیبهشت‌ماه، جشنواره گل محمدی در منطقه ییلاقی منشاد شهرستان مهریز با برنامه‌های متنوعی برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مهریز افزود: هدف از برگزاری این جشنواره، توسعه گردشگری و آشنا کردن مردم با آداب‌ورسوم روستای منشاد و با نحوه برداشت گل محمدی و گلاب‌گیری است. برپایی نمایشگاه گلاب و گل محمدی، غرفه محصولات محلی و صنایع‌دستی در راستای حمایت از اشتغال و تولید داخلی از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی بابیان اینکه این جشنواره از ۱۶:۳۰ دقیقه عصر آغاز و تا پاسی از شب ادامه خواهد داشت تأکید کرد: تجلیل از حافظان قرآن و هنرمندان برگزیده تئاتر استان و اجرای نمایش خیابانی، برگزاری مراسم گل‌ریزان برای آزادی زندانیان غیر عمد و آبرومند؛ همچنین اجرای گروه سرود توسط گروه سرود رهپویان حرم ازجمله برنامه‌هایی است که برای این جشنواره تدارک دیده‌شده است.

 زارعیان همچنین تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ویژه این جشنواره، تهیه اتاقی پر از گل محمدی و ارائه خدمات عکس‌برداری است تا افرادی که تمایل دارند، طبق رسوم قدیم یزد، نوزادان خود را در این اتاق گُل غلتان کنند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما