تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
کد مطلب : ۳۸۷۲۰۱
چندین سال از طرح حقوق‌های نجومی می‌گذرد اما گویا در دولت و به‌خصوص وزارت نفت عزمی جدی برای برچیدن این معضل ندارد، در همین رابطه صفری عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از بی‌تفاوتی دولت درباره پالایشگاه آناهیتا، گفت: چند نفری که در دفتر مرکزی پالایشگاه آناهیتا در تهران مشغول هستند حقوق‌های میلیاردی گرفته‌اند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، احمد صفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به بلاتکلیفی ساخت پالایشگاه آناهیتا در کرمانشاه، گفت: مجوز ساخت این پالایشگاه در سال 1385 صادر شده است و یکی از دلایل اعطای مجوز به ساخت این پالایشگاه در این استان به سردسیری این منطقه و حجم بیکاری آن بازمی‌گردد.
عضو کمیسیون انرژی  تصریح کرد: متاسفانه هربار با بهانه‌های مختلف متولی ساخت‌وساز این پالایشگاه را به تعویق می‌اندازند. 570 هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی را به بهانه ساخت پالایشگاه آناهیتا واقع در استان کرمانشاه جدا کرده و با فنس‌کشی آن را در زمره زمین‌های این پالایشگاه به‌حساب آوردند و 2 نگهبان را در آنجا مستقر کرده و دفتری را در تهران و کرمانشاه انتخاب کردند.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خاطرنشان کرد: چند نفری که در دفتر مرکزی پالایشگاه آناهیتا در تهران مشغول هستند حقوق‌های میلیاردی گرفته و گویا به دنبال آن هستند که بدون آنکه زحمتی را بکشند حقوق آنچنانی دریافت کنند.
وی گفت: مجمع نمایندگان استان کرمانشاه پیگیری‌های مختلفی را در این خصوص انجام دادند و حتی در دیداری که هیئت دولت از استان کرمانشاه داشت مطرح کردیم و یکی از مصوبات آن نشست هم مربوط به وضعیت پالایشگاه آناهیتا بود که بخش‌های مختلف دولت به آن توجهی نکردند.
عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه بارها نامه‌نگاری با زنگنه وزیر نفت با موضوع پالایشگاه آناهیتا انجام داده و با نشست‌های مختلف کمیسیون انرژی این مطالبه به حق مردم استان کرمانشاه را پیگیری‌ کرده‌ام گفت: متاسفانه آقای زنگنه خود را به خواب زده است وگرنه او بیش از همه افراد دیگر وضعیت فعلی پالایشگاه آناهیتا را می‌داند.
صفری اظهار داشت: مسئولین دولتی که برای بازدید به استان کرمانشاه می‌آیند 9 یا 10 صبح به این استان آ‌مده و ساعت 5 و 6 بازمی‌گردند و فرصتی را برای بررسی موضوعات این چنینی ندارند. این در حالی است که پالایشگاه آناهیتا کرمانشاه 13 سال است که از اعطای مجوز ساخت آن می‌گذرد و درحقیقت در بلاتکلیفی محض قرار دارد.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته باید سال 89 یا 90 بهره‌برداری از پالایشگاه آناهیتا صورت می‌گرفت که با این کار می‌توانست در وضعیت کاهش بیکاری جوانان کرمانشاهی و افزایش ‌اشتغال و تولید در این استان تاثیر بسزایی داشته باشد اما ساخت و ساز این پالایشگاه و رسیدگی به وضعیت آن به بوته فراموشی سپرده شده است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
وجوب انتخاب اصلح
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
جوان‌فریبی با بزن و بکوب
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
غربت محرومان در مجلس توانگران
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱