تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۳۸۷۱۴۶
مدیر جهاد کشاورزی جویبار عنوان کرد

نشاء بیش از 70 درصد شالیزارهای جویبار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار گفت: بیش از ۷۰ درصد از اراضی شالیزاری جویبار زیر کشت نشاء برنج رفته است.
۰
plusresetminus
نشاء بیش از 70 درصد شالیزارهای جویبار
به گزارش بلاغ، علی شعبانی در جلسه کارگروه آب کشاورزی شهرستان جویبار با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از اراضی شالیزاری جویبار زیر کشت نشاء برنج رفته است اظهار کرد: بسیاری از مزارع شالیزاری به دلیل آب گرفتگی دچار خسارت شدند که سبب شد برخی از مزارع برای چندمین بار خزانه‌گیری کنند که تاکنون بیش از 70 درصد این اراضی به زیر کشت برنج رفته است.

وی با اشاره به اینکه با مدیریت صحیح کشاورزان در حال حاضر هیچ مشکلی وجود ندارد بیان کرد: به برکت بارش‌های ابتدایی سال، سال پرباری برای برنج‌کاران جویباری پیش بینی می‌کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی جویبار همچنین به آغاز برداشت کلزا و خرید این محصول در دومرکز در جویبار اشاره و عنوان کرد: نرخ خرید هر کیلو کلزا ۳ هزارو ۵۰۰ تومان اعلام شده و مبلغ خریداری شده بدون هیچ مشکلی به حساب کشاورزان واریز می‌شود.

شعبانی به مراحل اجرایی احداث آب‌بندان‌های جدید رنگریز محله و ایزدخیل اشاره کرد و گفت: آب‌بندان رنگریز محله با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است و روند احداث آب‌بندان ایزدخیل نیز با رفع موانع به زودی آغاز خواهدشد.

هادی نیک اختر مدیر آب منطقه‌ای قائم‌شهر و جویبار با بیان اینکه آب سد شهید رجایی و البرز سرریز شده است و در سال زراعی جدید مشکلی در رها سازی آب سدها نخواهیم داشت.

وی افزود: لایروبی حدود ۱۸ کیلومتر از رودخانه‌ سیاهرود نیز در حال انجام است و تازمانی که شهرستان جویبار از مشکل آبگرفتگی ایمن نشود دست از کار نمی‌کشیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما