کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

پشت پرده عدم جابجایی حجره‌داران میدان‌بار قدیم تنکابن؛

حل مشکل ترافیکی یا پرداخت بدهی‌های سنگین بانکی؟!/ حجره‌داران مکان جدید را «پسند» نمی‌کنند

26 ارديبهشت 1398 ساعت 8:30

مشکل انتقال حجره‌داران میدان قدیم تنکابن به مکان جدید که سال‌ها از ساخت آن می‌گذرد، با وجود کش و قوس‌های فراوان و حتی تعطیلی چندین باره میدان میوه قدیم، هنوز به سرانجامی نرسیده است.


به گزارش بلاغ، با وجود اینکه چندین سال از ساخت میدان جدید تنکابن گذشته است اما به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم ساخت و ساز این مجموعه صنفی و با وجود چندین مرتبه تعطیلی میدان بار قدیم؛ حجره‌داران نسبت به انتقال و تخلیه حجره‌هایشان تمکین نمی‌کنند و معتقدند باید میدان بار جدیدی با رعایت استانداردهای ساخت و ساز احداث شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خرده‌ میوه و تره‌بار تنکابن در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص حواشی متعدد در مورد میدان بار جدید و قدیم و مقاومت حجره‌داران برای انتقال به میدان جدید، اعلام کرد: به عنوان یک فرد بی طرف که هیچ حجره‌ای در میدان میوه ندارم و ذینفع هم نیستم، باید صادقانه بگویم که هر چند برخی مشکلات نظیر ترافیک در این منطقه وجود دارد، اما اغراق و بزرگ‌نمایی برخی‌ها از این موضوع برای اجبار حجره‌داران جهت تخلیه و انتقال به میدان جدید نیز پشت آن است.

کاظم کربلایی‌شعبانی افزود: حدودا در اوایل سال 90 بود که وامی برای ساخت میدان میوه و تره‌بار جدید تنکابن آمد که این وام را چند نفر از دولتی‌ها بویژه از شهرداری، شورای شهر و فرمانداری دریافت کردند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خرده میوه و تره‌بار تنکابن گفت: آن‌ها سپس شخصی را معرفی کردند که از بستگان نزدیک یکی-دو نفر از اعضای شورای شهر وقت بود تا این پروژه را بسازد؛ فرد مذکور زمین گرفت و از سوی این افراد نیز حمایت شد تا این میدان تقریبا بعد از سه سال ساخته شود.

کربلایی شعبانی تصریح کرد: اما مشکل اینجا بود که این میدان بار جدید اصلا به روز و استاندارد ساخته نشد و به خاطر همین مورد استقبال و پسند حجره‌داران قرار نگرفت؛ چرا که این میدان بار دارای پارکینگ نبود، عرض و طول حجره‌ها کم بود، در وسط میدان ساخت و ساز شده است، حیاط کافی ندارد و اینکه میدان پایین‌تر از سطح جاده است و در زمان بارندگی دچار آبگرفتگی می‌شود.

وی اضافه کرد: حال بماند که در کمربندی واقع شده است و همان مشکلات مطروحه میدان بار قدیم نظیر ترافیک را هم اینجا دوباره خواهیم داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تنکابن متذکر شد: علیرغم تمام این معایب و مشکلات از آنجا که برخی از این آقایان در این میدان، سهام دارند و پیمانکار این پروژه را حمایت کرده‌اند، با توجه به بدهی‌های سنگین بانکی وی، ناچار از او حمایت می‌کنند و می‌گویند بیایید با اجبار این حجره‌ها را با قیمت بالا بخرید تا این فرد بتواند مشکلش را حل کند.

کربلایی شعبانی تاکید کرد: این آقایان به حجره‌داران میدان قدیم، بسیار فشار می‌آورند تا قبول کنند و از سویی دیگر با بزرگ‌نمایی برخی مشکلات میدان قدیم به ویژه ترافیک، آن را بهانه‌ای برای لزوم انتقال حجره‌داران به میدان جدید قرار داده‌اند.

وی در پایان گفت: بیش از 200 واحد صنفی خرده فروشی در تنکابن به عرضه میوه و تره‌بار مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/


کد مطلب: 387136

آدرس مطلب :
http://www.bloghnews.com/news/387136/حل-مشکل-ترافیکی-یا-پرداخت-بدهی-های-سنگین-بانکی-حجره-داران-مکان-جدید-پسند-نمی-کنند

بلاغ نیوز
  http://www.bloghnews.com