تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۳۸۷۱۰۵
سابریست تیم ملی کشورمان با اشاره به کسب مقام پنجمی در مسابقات جهانی اسپانیا، گفت: کسب مقام پنج تیمی در مسابقات جهانی اسپانیا، گامی بزرگ در کسب سهمیه المپیک توکیو بوده و برای صعود به این رقابت‌ها، هشت رویداد بزرگ دیگر در پیش داریم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،محمد رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار  در رشت با اشاره به کسب مقام پنجمی تیم ملی اسلحه سابر کشورمان در مسابقات جهانی اسپانیا، اظهار کرد: در سال پیش از المپیک قرار داشته و مسابقات جهانی اسپانیا، نخستین مسابقه جهانی در اسلحه سابر جهت کسب سهمیه المپیک توکیو بوده است، تیم‌های مطرح جهان با تمام توان در این رقابت‌ها حاضرشده و مسابقات در سطح بالایی برگزار شد.

وی با تأکید به نحوه صعود سابریست‌ها به المپیک توکیو، تصریح کرد: هشت تیم نخست رنکینگ جهانی به‌طور مستقیم راهی المپیک می‌شوند، تیم کشورمان با درخشش در بازی‌های اخیر خود و به‌ویژه کسب مقام پنجمی در مسابقات جهانی اسپانیا، با کسب 246 امتیاز، در رده پنجم جهان ایستاده و از شانس بالایی برای حضور در المپیک 2020 برخوردار است.

ملی‌پوش تیم ملی اسلحه سابر کشورمان با اشاره به مسیر کسب سهمیه المپیک توکیو، افزود: برای کسب سهمیه المپیک توکیو از اردیبهشت‌ماه، رقابت‌هایمان آغازشده و تا پایان فروردین‌ماه 99 ادامه دارد، درصورتی‌که سهمیه تیمی را کسب کنیم، چهار سابریست کشورمان به المپیک راه پیداکرده و سه سابریست در بخش انفرادی نیز می‌توانند رقابت کنند.

رهبری با تأکید بر برگزاری 10 رویداد کسب سهمیه المپیک، خاطرنشان کرد: پنج مسابقه جام جهانی، سه مسابقه جایزه بزرگ، یک دوره مسابقات قهرمانی جهان و یک دوره مسابقات قهرمانی آسیا، برنامه سابریست‌های کشورمان پیش از آغاز المپیک توکیو است و با کسب امتیازات لازم در این رویدادها، به المپیک راه پیدا می‌کنیم.

وی با اشاره به برگزاری دو رویداد کسب سهمیه المپیک توکیو تصریح کرد: رقابت‌های جایزه بزرگ کره جنوبی و جام جهانی اسپانیا با کسب امتیازات مورد دلخواهمان به پایان رسید و هشت رویداد دیگر در پیش داریم، مسابقات جایزه بزرگ روسیه، قهرمانی آسیا در ژاپن، قهرمانی جهان در مجارستان، جام‌های جهانی الجزایر، لهستان، ایتالیا و مجارستان و جایزه بزرگ مکزیک نقش تعیین‌کننده‌ای در صعود به المپیک توکیو 2020 دارد.

سابریست گیلانی تیم ملی کشورمان با بیان اینکه مسابقات جهانی اسپانیا، یک جنگ به تمام‌عیار بود، خاطرنشان کرد: با ارائه بازی‌های کم نقص در این رقابت‌ها به امتیاز دلخواه خود دست‌یافته و با برتری مقابل تیم‌های گرجستان، امریکا و فرانسه به مقام پنجمی نائل آمدیم.

رهبری با اشاره به کسب جایگاه بیست و هفتمی در اسلحه سابر انفرادی در مسابقات جهانی اسپانیا، بیان کرد: 226 شمشیرباز در این رقابت‌ها حضور داشتند، در اسلحه سابر انفرادی مقابل سوراویت کیتسیریبون، جیائو لین و تام سیتیز به برتری دست پیدا کردم و با شکست مقابل جونگ کیم از کره جنوبی، در مکان 27 جهان قرار گرفتم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما