رکابزن جوان تیم ملی ایران گفت: زمین‌خوردن باعث شد که نتوانم مسابقه استقامت قهرمانی آسیا را ادامه دهم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،مرحله نخست مسابقات لیگ دوچرخه‌سواری پیست جوانان (جام رمضان) روزهای 21 تا 23 اردیبهشت ماه در محل پیست دوچرخه‌‌سواری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد. مسعود خاکی رکابزن جوان تیم ملی ایران که تنها نماینده رده سنی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 ازبکستان بود، در این مسابقات موفق به کسب مدال برنز ماده 4 کیلومتر تعقیبی تیمی و مدال طلا رشته اسکرچ شد.

خاکی طی گفتگو با خبرنگار برنا در خصوص این رقابت‌ها بیان کرد: در این مسابقات من در 4 ماده رکاب زدم که در دو رشته اسکرچ و 4 کیلومتر تعقیبی تیمی موفق به کسب مدال شدم. اما متاسفانه در دو رشته دیگر دور امتیازی و دور حذفی عملکرد خوبی نداشتم.

وی افزود: سطح مسابقات نسب به سال‌های گذشته بسیار بالا رفته است و تعداد نفرات شرکت کننده افزایش پیدا کرده. بچه‌ها هم از لحاظ تکنیکی و هم از لحاظ آمادگی بدنی پیشرفت بسیار خوبی داشتند.

رکابزن جوان تیم مس کرمان عنوان کرد: در روز نخست این رقابت‌ها زمین خوردم و از طرف دیگر هم کمی سرما خودگی داشتم، به همین دلایل نتوانستم به نتیجه‌ای که خودم انتظار داشتم برسم.

خاکی در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: در رقابت‌های قهرمانی آسیا فقط در رشته استقامت که به مسافت 110 کیلومتر بود شرکت کردم، اما متاسفانه بعد از 50 کیلومتر زمین خوردم و نتوانستم مسابقه را ادامه بدهم.

دوچرخه‌سوار جوان تیم ملی ایران تاکید کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات دوچرخه‌سواری عدم وجود تیم‌های باشگاهی به معنای واقعی است. در حال حاضر تیم داریم، اما کم‌تر تیمی برای رده سنی جوانان قرارداد می‌بندد. من تا دوره‌های گذشته قرارداد نداشتم، قرار است از امسال قرارداد داشته باشم. دوچرخه‌سواری ورزش گرانی است و تمام تجهیزات خود را از هزینه شخصی فراهم می‌کنم.

وی در پایان گفت: یکی دیگر از کمبودهایی که جلوی پیشرف ما را می‌گیرد، تعداد تیم‌های کمی است که در یک سال شرکت می‌کنیم. باید تیم‌های باشگاهی باشد تا توسط آن‌ها در مسابقات مختلف شرکت و کنیم و تجربه بیشتری به دست بیاوریم، تا بتوانیم در این رشته رشد کنیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

مجلس دهم در برابر آئینه شفافیت
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲
مجلس یازدهم بایدها و نبایدها
جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
پدر و پسر ناتنی همچون آمریکا و داعش
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
«نمی‌توانم نفس بکشم» و افسانه حقوق بشر!
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۰