تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
کد مطلب : ۳۸۷۰۱۹
در بخشی از حاشیه جاده گهرباران زمین‌های شرکت دشت‌ناز متعلق به بنیاد مستضعفان قرار دارد که با پیگیری‌های چندین باره مسئولان شهرستان و نمایندگان مجلس برای عقب‌نشینی این شرکت جهت ایجاد حاشیه خاکی مناسب برای جاده، با موفقیت همراه نشد.آسفالت انجام شده در این سه سال از چهار راه ورکلا تا سه راه باغ وحش که در دو طرف آن زمین‌های دشت‌ناز واقع شده در حالی انجام شد که شانه جاده شبیه پرتگاهی است که در صورت افتادن در آن وارد کانال آب خواهی شد.
۰
plusresetminus
بنیاد مستضعفان به داد مردم جاده گهرباران برسد/ بلاتکلیفی احداث میدان چهارراه ورکلا از سال 91
به گزارش بلاغ، جاده گهرباران در شهرستان میاندورود که حدود 22 روستا را در اطراف خود دارد و تردد بومیان، مسافران و کامیون‌های نیروگاه شهید سلیمی نکا و بندر امیرآباد را به خود می‌بیند سال‌ها است به‌دلیل نبود توجه جدی مسئولان، خانواده‌های زیادی را داغدار کرده که آخرین مورد آن روز دوشنبه اتفاق افتاد که در آن یک خانم اهل روستای زید از دنیا رفت.

این جاده 20 کیلومتری بدون روشنایی و حاشیه مناسب هر چند مدت شاهد تصادف یا انحراف خودروها به‌داخل کانال حاشیه جاده است که این کانال‌ها نیز به نوبه خود در افزایش تعداد کشته شدگان در این جاده تاثیر داشته و افزوده است.

در ابتدای این مسیر زمین‌های شرکت دشت‌ناز متعلق به بنیاد مستضعفان قرار دارد که با پیگیری‌های چندین باره مسئولان شهرستان و نمایندگان مجلس برای عقب‌نشینی این شرکت جهت ایجاد حاشیه خاکی مناسب برای جاده، با موفقیت همراه نشد و مسئولان این شرکت تا به امروز تن به چنین کار ندادند و این کار باعث شده که تعریض این جاده با اشکال همراه باشد.

آسفالت انجام شده در این سه سال از چهار راه ورکلا تا سه راه باغ وحش که در دو طرف آن زمین‌های دشت‌ناز واقع شده در حالی انجام شد که شانه جاده شبیه پرتگاهی است که در صورت افتادن در آن وارد کانال آب خواهی شد.

عبور کامیون‌های نیروگاه شهید سلیمی و بندرامیرآباد از این جاده با سرعت زیاد یکی دیگر از خطرات این جاده است که نیاز دارد ماموران راهنمایی و رانندگی در این مسیر مستقر شوند.

چند هفته پیش هم در این جاده یک دستگاه ال 90 و پاترول با هم تصادف کردند که در پی آن دو نفر که یک نفر آن یک پسر بچه بود فوت کرد و چند نفر راهی بیمارستان شدند.

اما در کنار خطرات جاده اعم از نداشتن خط‌کشی مناسب، روشنایی، حاشیه نامناسب و عبور کامیون‌‎ها باید به بعضی از مردم هم خرده گرفت که بعضاً نکات رانندگی را رعایت نمی‌کنند که عمده آن عبور وسایل و ادوات کشاورزی و یا موتور سیکلت بدون چراغ در شب است که به خطرات این جاده می‌افزاید و نیاز است که این موارد در پیشگیری از تصادفات رعایت شود.

چهارراه ورکلا، که روز دوشنبه هفته جاری یک کشته داشته است، از داشتن یک میدان حتی کوچک و چراغ چشمک زن مناسب محروم است و طبق شنیده‌ها نقشه احداث میدان در سال 91 توسط مسئولان شهرستان تهیه شده است و تنها نیاز به عقب‌نشینی شرکت دشت‌ناز دارد که در این طرح نزدیک به دو تا سه هزار متر از زمین‌های این شرکت باید تعریض شود.

یکی از مشکلات عمده‌ای که در جاده گهرباران وجود دارد تعریف و پیش‌بینی نشدن رمپ‌های ورودی و خروجی برای روستاها است که در پیشگیری از تصادفات تاثیر زیادی دارد همچنین با نصب دوربین کنترل سرعت و نصب سرعت‌گیر صد متر قبل از ورودی روستا می‌تواند در کاهش تصادفات تاثیرگذار باشد.

انتظار مردم میاندورود و به‌خصوص بخش گهرباران، که دو سالی است با مشکل کم‌آبی و پرآبی دست و پنجه نرم می‌کنند، سال گذشته به‌دلیل نداشتن آب نتوانستند برنج کشت کنند و در سال جاری به‌دلیل طغیان رودخانه، باغ‌ها و محصولات آنها از بین رفته است، از مسئولان انتظار حداقل ایمن سازی جاده خود را دارند تا جان‌شان در امان باشد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما