تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۱
کد مطلب : ۳۸۶۹۴۷
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از توزیع ۱۰۰ سبد کالا از محل عوائد موقوفه علی مفیدیان در ساری خبر داد.
۱
plusresetminus
توزیع 100 سبد کالا از محل عواید موقوفه علی مفیدیان در ساری
به گزارش بلاغ، حجت الاسلام ابراهیم حیدری در مراسم توزیع سبد کالا در امامزاده عباس (ع) ساری اظهار کرد: از محل عوائد موقوفه حاج علی مفیدیان تعداد ۱۰۰ سبد کالا و اقلام غذایی در شهرستان ساری توزیع شد.

وی افزود: مرحوم حاج علی مفیدیان در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۴۸ هجری شمسی بخشی از اموال خود در خیابان فرهنگ ساری را وقف بر افطار و سحر در ماه مبارک رمضان و خیرات و مبرات نمود.

حیدری ادامه داد: رویکرد طرح افق، رویکرد اجتماعی، فرهنگی و مذهبی است که با خدمات رسانی بیشتر به مردم، تبلیغ کار فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: در طرح افق، از سوی امامزادگان شاخص سبد کالا بین نیازمندان مجاور به صورت مستمر، توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به اینکه هزینه و درآمد بقاع متبرکه باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی بر اساس نیات واقفان پیش رود، تصریح کرد: این یک متد جدید است و راهبری جدید اوقاف نیز عملیاتی کردن همین موضوع بوده و ناظر به این موضوع است.

حیدری با اشاره به اجرای طرح افق در بقاع متبرکه گفت: در قالب این طرح بقاع متبرکه باید در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش تأثیرگذار داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: طرح جامع افق که همان پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی و قرآنی است با جانمایی و واسپاری به تشکل‌های شاخص اجرا می‌شود زیرا تهیه پیوست‌های خدماتی، درمانی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و… جزو ضرورت‌های فعالیت تشکل‌ها در بقاع متبرکه است.

وی گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تلاش دارد تا کمک به نیازمندان باعزت نفس و کرامت انسانی همراه باشد و نباید فقر موجب تضعیف شخصیت انسان‌ها شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نقش‌مدیریت رسانه در مقابله با کرونا ویروس
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸