تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۳۸۵۹۸۰
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بانه گفت: ۱۴ دستگاه آبگرمکن خورشیدی برای تأمین انرژی مورد نیاز خانوارهای ساکن در ۳ کوخ و روستای جنگل‌نشین این شهرستان نصب و راه‌اندازی شد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،نصب ۱۴ دستگاه آبگرمکن خورشیدی در ۳ روستا و کوخ جنگل‌نشین شهرستان بانه

عثمان صالحزاده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بانه اظهار داشت: این دستگاه‌ها در کوخ‌های جنگل‌نشین «کوڵە بۆس» و «دۆڵ ئاغەلان در مجاورت روستای دۆڵە هەرزن» از توابع بخش نمشیر و روستای «بروێشکانی» از توابع بخش ننور شهرستان بانه نصب و راه‌اندازی شده‌اند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بانه افزود: خرید و نصب این دستگاه‌ها در مجموع ۸۰۰ میلیون ریال هزینه در بر داشته که از اعتبارات صندوق توسعه ملی تأمین شده است.

صالحزاده تصریح کرد: انرژی خورشید منبع بی‌کران، قابل دسترس، رایگان و تجدیدپذیری است که استفاده از آن به میزان قابل توجهی از وابستگی ما به سوخت‌های فسیلی و چوب درختان جنگلی می‌کاهد.

وی افزود: استفاده از آبگرمکن های خورشیدی علاوه بر تغییر الگوی سوخت و تامین هوای پاک، گام بسیار موثری در زمینه حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی و ذخیره منابع انرژی در این شهرستان خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان بانه، مناطق متعددی در این شهرستان از شدت تابش مناسب برخوردار است و با افزایش روزافزون هزینه سوخت‌های فسیلی، انرژی برق و کاهش جنگل‌ها، موقع آن است که به طور جدی از منابع نامحدود، پاک و رایگان انرژی‌های تجدیدپذیر از قبیل انرژی خورشیدی به طور گسترده و وسیع استفاده نمائیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بانه ابراز امیدواری کرد، با تامین اعتبارات لازم در آینده‌ای نزدیک شاهد بهره‌مندشدن سایر روستاییان منطقه از این تکنولوژی جدید و انرژی پاک باشیم.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما