تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
کد مطلب : ۳۸۵۹۷۰
ارتش قطر در حال نهایی کردن برنامه های خود برای سرمایه گذاری در ایالت کارولینای جنوبی آمریکاست تا بتواند هواپیمای جاسوسی تولید کند.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،تلاش قطر برای تولید هواپیمای جاسوسی در آمریکا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، ارتش قطر در حال نهایی کردن برنامه های خود برای سرمایه گذاری در ایالت کارولینای جنوبی آمریکاست تا بتواند هواپیمای جاسوسی تولید کند.

اجرای این طرح توسط شرکت قطری Barzan Aeronautical صورت می گیرد.

برنامه ریزی برای این کار از چند سال قبل آغاز شده و مقامات قطری تا به حال چند بار به کارولینای جنوبی سفر کرده اند تا با مقامات دولتی و محلی دیدار کنند. هدف از این سفرها سرمایه گذاری و جلب پشتیبانی از طرح مذکور است. ثبت این شرکت هم در همین ایالت صورت گرفته است.

قطر در سال های اخیر سرمایه گذاری گسترده ای در بخش های مختلف صنعتی و فناوری در کشور امریکا انجام داده است. از جمله این بخش ها می توان به املاک و مستغلات، فناوری و در نهایت سیستم ها و هواپیماهای نظامی اشاره کرد. انتظار می رود مبلغ کل این سرمایه گذاری تا دو سال آینده به 45 میلیارد دلار برسد.

مقامات قطری در جریان دیدار از ایالت کارولینای جنوبی در سال 2018 با مدیران شرکت بوئینگ، سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام و هنری مک مستر فرماندار این ایالت هم دیدار کردند. کارشناسان معتقدند که تنش دو ساله میان عربستان و امارات از یک سو و قطر از سوی دیگر یکی از عوامل سرمایه گذاری های گسترده این کشور در آمریکاست.

قطر در سال 2017 قراردادی 12 میلیارد دلاری با آمریکا برای خرید 72 جنگنده اف – 15 منعقد کرد. در سال 2018 هم دو طرف قراردادی 197 میلیون دلاری برای به روز کردن مرکز عملیات نیروی هوایی قطر و تجهیزات آن منعقد کردند. پیش بینی می شود سرمایه گذاری های قطر به ایجاد 50 هزار فرصت شغلی تازه در آمریکا منجر شود که می تواند موقعیت ترامپ را در کاخ سفید تا حدی مستحکم کند.

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما