تاریخ انتشارسه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۹
کد مطلب : ۳۸۵۷۹۱
محمدجواد کولیوند گفت: مصوبه پارلمان درباره استانی شدن انتخابات مجلس در ۲ اسفند اجرایی نمی‌شود.
۰
plusresetminus
طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس به انتخابات امسال نمی‌رسد
به گزارش بلاغ، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ایران در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد که طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس ایران به یازدهمین دوره انتخابات مجلس که قرار است ۲ اسفند سال جاری برگزار شود، نمی‌رسد.
محمدجواد کولیوند با بیان اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در چند روز گذشته برای بررسی به شورای نگهبان ارجاع داده شده است، گفت: همزمان با بررسی شورای نگهبان، هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در حال بررسی این طرح است.
وی با بیان اینکه شورای نگهبان نیز درخواست داشته تا ۱۰ روز دیگر به زمان بررسی این طرح افزوده شود، ادامه داد: احتمالاً ۲۷ اردیبهشت شورای نگهبان پس از بررسی ایرادات طرح را به مجلس اعلام کند.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: حتی اگر پس از رفع ایرادات این طرح در مجلس شورای نگهبان نیز آن را تصویب کند، چون به روز شمار انتخابات برخورد کرده‌ایم قطعاٌ این قانون به انتخابات پیش‌رو نمی‌رسد و انتخابات با همان قانون قبلی اجرا می‌شود.
گفتنی است وکلای ملت،۳ اردیبهشت ماه جاری، طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را  تصویب کردند. براساس این طرح که چندی است در فضای رسانهای و سیاسی کشور، موافقان و مخالفان جدی را مقابل یکدیگر قرار داده است، شمارش و گردآوری آرای کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی به صورت استانی و تناسبی خواهد شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

این ره که تو می روی به ترکستان است
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
به چه کسانی باید رأی داد؟
پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۱
وجوب انتخاب اصلح
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۱
جوان‌فریبی با بزن و بکوب
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴