تاریخ انتشارشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۴
کد مطلب : ۳۸۵۵۱۶
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان گفت: در دیدار خبرگان با رهبری به ایشان گفتم با خدا عهد بستم تا آخر عمر در خدمت شما و اسلام باشم و تا زنده ام در این مسیر باقی بمانم که ایشان گفتند در اهواز بمانید و رخصت ندادند برای سکونت حتی به شهر نجف یا قم بروم.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، آیت‌الله سید محمد علی موسوی جزایری روز پنج شنبه در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با حضور رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در اهواز اظهار داشت: کسالت و ضعف مزاجی که دارم و همچنین عارضه بیماری موجب ناتوانی در پاهای من شده و فکر می‌کنم برای اقامه نماز جمعه از نظر شرعی مشکل ایجاد می‌کند.

وی افزود: همچنین در هنگام اقامه نماز باید بسیار سعی میکردم که بر سرگیجه خود مسلط شده و روی پاهای خودم بایستم ، بنابراین با خود فکر کردم ادامه این روال ضرورتی ندارد لذا اعلام کردم که از ادامه کار معذورم و هرکس جدیدی بیاید به او کمک می‌کنم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری درباره حضورش در اهواز گفت: با توجه به اصرار مردمی و همچنین طلبه‌ها در خوزستان می‌مانم.

وی بیان کرد: طلاب عرب خوزستان ظرفیت بسیار خوبی در استان خوزستان دارند که بدین منظور باید حوزه علمیه را به حدی ارتقا بدیم که نه تنها خوزستان و ایران را تأمین کند بلکه در کشورهای عربی نیز توسعه یابد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری حجت‌الاسلام موسوی‌فرد را فردی متدین و انقلابی دانست و گفت: تکلیف خودم می‌دانم که به وی در این مسیر کمک کنم و با توجه به امر رهبرمعظم انقلاب در این رابطه با همه هم استانی‌‌ها هرچه در توان داریم کمک می‌کنیم و امیدواریم ایشان هم به ما کمک کنند.
آیت‌الله جزایری گفت: پیشنهاد می‌شود برای حوزه علمیه خوزستان در جهت تبادل علمی بیشتر بین اهواز و قم، مرکزی در قم درست شود تا طلاب خوزستانی در کنار علما و فضلا در یک موسسه علمی پژوهشی فعالیت کنند و بهره لازم را ببرند.
رئیس‌ دفتر مقام معظم رهبری نیز در این مراسم گفت: آیت‌الله موسوی‌جزایری چند‌ نوبت درخواست کناره‌گیری از مسئولیت نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه اهواز را داشتند و اکنون نیز با حکم رهبر انقلاب در اهواز باقی خواهند ماند.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب عنایت خاصی به آیت‌الله موسوی جزایری دارند.
وی با بیان اینکه در خانه وی پیش و پس از انقلاب بر روی مردم باز بوده است، افزود: تربیت نسل بزرگی از روحانیون در حوزه‌های علمیه اهواز از ابتکارات ایشان است.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی‌گلپایگانی نماینده جدید ولی فقیه در استان خوزستان را روحانی خدوم و پا به کاری دانست که در همه عرصه‌ها حضور فعال دارد، ، گفت: از مسئولان استان می‌خواهیم همکاری لازم را با ایشان داشته باشند.
استاندار خوزستان نیزدراین برنامه نقش حضرت آیت‌الله جزایری در استان را در چهل سال اخیر بسیار برجسته دانست و گفت: حضور و فعالیت ایشان یک ظرفیت کم نظیربرای استان به شمار می‌رفت و وی نقش پدری در مسایل مختلف برای استان را به شایستگی ایفا می‌کرد.
غلامرضا شریعتی توضیح داد: اعتدالی که آیت‌الله جزایری در بین گروه‌های سیاسی و قومی برقرار کرده وتلاش برای موازنه و روان کردن حرکت خدمتگزاری به مردم و همچنین همت ایشان برای بسط فرهنگ علوی و تلاش برای ایجاد همدلی برکسی
پوشیده نیست.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما