تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
کد مطلب : ۳۸۵۴۶۰
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود عربستان را «بدترین ناقض آزادی‌های مذهبی» دانسته، اما همزمان تأکید کرده «اقدامات تنبیهی علیه ریاض در راستای منافع آمریکا نیست». (!)
۰
plusresetminus
عربستان بدترین کشور ناقض آزادی‌های مذهبی است اما برخورد با این کشور را به صلاح نمی‌دانیم!
به گزارش بلاغ، نهادهای رسمی و غیر رسمی آمریکا بارها تصریح کرده‌اند که عربستان بزرگترین ناقض حقوق بشر بوده و از تروریست‌های تکفیری حمایت می‌کند. اما با این وجود دولت‌های مختلف آمریکا با همان صراحت اعلام کرده‌اند که فشار بر ریاض بر خلاف منافع واشنگتن است!
 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از میدل‌ایست‌آی، این بار وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود اذعان کرده، عربستان یکی از «بدترین ناقضان» آزادی‌های مذهبی در جهان است اما در عین حال تأکید کرد ریاض همچنان مهمترین متحد واشنگتن در منطقه است و اقدامات تنبیهی علیه آن در راستای منافع آمریکا نیست.

در گزارش سالانه ۲۰۱۹ کمیسیون بین‌المللی آزادی مذهبی وزارت خارجه آمریکا درباره حقوق اقلیت‌های مذهبی در عربستان حتی تأکید شده است: «مسلمانان شیعه در عربستان همچنان از تبعیض در آموزش، اشتغال، و رویه‌های قضایی رنج می‌برند و به جایگاه‌ها و موقعیت‌های شغلی بالا در دولت و دستگاه‌های نظامی دسترسی ندارند». به نوشته میدل‌ایست آی، عربستان تنها در هفته گذشته ۳۷ نفر را وحشیانه سر برید و یکی از آنها را که مسیحی بود در حالی که سر نداشت به صلیب کشید. 33 نفر از این قربانیان از اقلیت شیعه بودند، شماری از آنها نیز جوان و حتی نوجوان بودند.

با اینکه وزارت خارجه آمریکا رسماً به ماهیت سرکوبگر حکومت سعودی و جنایت‌های آن علیه شیعیان این کشور اعتراف می‌کند، همزمان آشکارا مدعی می‌شود «اقدامات تنبیهی علیه عربستان تأثیر چندانی ندارد» و در راستای منافع آمریکا نیست. بنا به گزارش میدل‌ایست‌آی، وزارت خارجه آمریکا در گزارش ۲۳۴ صفحه‌ای خود درباره نقض حقوق اقلیت‌های دینی در عربستان پیشنهاد می‌دهد باید به ریاض «معافیت ویژه»‌ای اعطا کرد؛ چرا که عربستان در تأمین منافع آمریکا بسیار مهم است!
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما