تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
کد مطلب : ۳۸۵۴۳۸
نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان به شکل غیر قابل انتظاری افزایش یافت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ،  نرخ بیکاری ژاپن در ماه مارس در شرایطی افزایش یافته است که میزان فرصت‌های شغلی موجود برای افراد جویای کار هنوز در سطح بالایی قرار دارد. با این حال آمارهای منتشر شده توسط دولت نشان می‌دهد که بسیاری از افراد جویای کار در دومین اقتصاد بزرگ آسیا نسبت به مشاغل موجود بی‌میل هستند.
بنا بر اعلام دولت ژاپن، در حال حاضر نسبت شغل به متقاضی کار در ژاپن به ۱.۶۳ رسیده است که به معنای وجود ۱۶۳ موقعیت شغلی برای هر ۱۰۰ نفر جویای شغل است. این نسبت در مقایسه با ماه قبل ۰.۰۱ درصد کاهش پیدا کرده است.

از سوی دیگر اما آمارهای وزارت امور داخلی و ارتباطات ژاپن نشان می‌دهد نرخ بیکاری این کشور در فصل نخست سال ۲۰۱۹ به ۲.۵ درصد افزایش یافته است که ۰.۱ درصد بیش‌تر از رقم پیش بینی شده توسط اقتصاددانان است.

کمبود نیروی کار و تورم منفی، دو مشکل بزرگ اقتصاد ژاپن هستند. بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد تورم در سال مالی جاری که در ماه مارس پایان می‌یابد به جای ۱.۴ درصد که قبلاً پیش بینی می‌شد تنها معادل ۰.۹ درصد خواهد بود. اقتصاد ژاپن با توجه به کاهش صادرات و مصارف خانوار که دو بخش مهم در رشد اقتصادی این کشور هستند، سه ماهه منتهی به سپتامبر را با ثبت رشد منفی به پایان رساند.

 

ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما