بر اساس بررسی های میدانی در بازار خودروی تهران بطور نمونه پژو 206 تیپ 2 که 18 فروردین ماه 72 میلیون تومان قیمت داشت، دیروز به 95 میلیون تومان رسید.

بر اساس این گزارش پژو 206 وی 8 در مدت یاد شده از 88 میلیون تومان به 114 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 از 86 میلیون به 112 میلیون تومان، سمند ال. ایکس از 72 میلیون به 86 میلیون تومان، پژو 405 جی. ال. ایکس از 68.5 میلیون به 85 میلیون تومان و سراتو شرکتی سایپا از 245 میلیون به 330 میلیون تومان رسید.

رقابت خودروسازان برای افزایش قیمت خودرو

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد یکی از آفت‌های بازار انحصاری است، افزود: در بازارهای انحصاری خودروسازان به جای رقابت برای ارائه خدمات بهتر و ارتقا کیفیت به دنبال افزایش قیمت و کسب سود بیشتر هستند.وی با اشاره به مشکلاتی که در اثر افزایش قیمت خودرو به جامعه تحمیل می‌شود، اظهار کرد: در شرایط کنونی اقشار آسیب‌پذیر، کشاورزان، کارگران و حقوق بگیران نمی‌تواند خودور بخرند این امر باعث ایجاد مشکلات اجتماعی در جامعه می‌شود از سوی دیگر خودروسازان خودروهای بی کیفیت تولید می‌کنند که این محصولات جان هزاران نفر را می‌گیرد.قاضی پور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص التهابات بازار خودرو تاکید کرد:مدیران خودروسازی در صورتی که نمی‌توانند قیمت خودرو را کاهش دهند و مشکلات این صنعت را رفع کنند استعفا دهند. در صورتی که قیمت خودرو کاهش نیابد استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیری می‌شود.