تاریخ انتشاردوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۹
کد مطلب : ۳۸۵۳۴۲
یک رسانه صهیونیستی ضمن افشای اسنادی جدید، از نقش گسترده رژیم ‌اشغالگر قدس در نسل‌کشی دسته جمعی و گسترده مردم رواندا پرده برداشت.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، یک سایت عبری‌زبان اسناد جدیدی را منتشر کرد که از نقش فعال رژیم صهیونیستی در عملیات نسل‌کشی رواندا خبر می‌دهد. سایت عبری‌زبان «سیحا مکومیت» در گزارشی اعلام کرد که اسرائیل از طریق مشارکت در عملیات نسل‌کشی، سعی داشته حمایت رواندا را در محافل بین‌المللی درخصوص پرونده پناهجویان فلسطینی کسب کند.

طی نسل‌کشی‌ در رواندا، بالغ بر 800 هزار نفر از قوم «توتسی» کشته شده‌اند. این اقدام با نیت پاکسازی نژادی و با حمایت قوم «هوتو» انجام پذیرفت. در همین راستا، «ایتی ماک» ، وکیل و فعال حقوقی اعلام کرد که: «این اسناد نقش رژیم صهیونیستی را در ارسال تسلیحات از جمله تفنگ، مهمات و بمب به رواندا نشان می‌دهد. در طول دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، اسرائیل به خوبی خطر اوضاع در رواندا از جمله خطر خونریزی‌ها و کشتارها را می‌دانست، با این وجود، به حمایت از دیکتاتوری در این کشور ادامه داد».
بر اساس این گزارش، تل‌آویو تاکنون علی‌رغم افشاگری‌های مکرر، ارتباط خود با حاکمان رواندا را که دست به این نسل‌کشی زده‌اند، رد کرده است. در سال ۱۹۹۴ تنها طی ۱۰۰ روز، حدود ۸۰۰ هزار نفر در رواندا توسط تندروهای قوم «هوتو» قتل عام شدند. هوتوها در این نسل‌کشی، اقلیت توتسی را هدف گرفته بودند. رواندا کشوری کوچک در مرکز آفریقا است.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

یار امام و یاور رهبری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۷
مازندران قربانی ویروسی به نام بی‌تدبیری
يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۸
نقش سرمایه اجتماعی در مبارزه با کرونا
شنبه ۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
زمان عکس العمل
جمعه ۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۱