تاریخ انتشاردوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۵۲
کد مطلب : ۳۸۵۳۳۹
تیم ملی کشتی فرنگی ایران با ۴ طلا و ۳ برنز عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.
۰
plusresetminus
به گزارش بلاغ، بیست و نهمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا روز گذشته در شی آن چین به پایان رسید و تیم ملی کشتی فرنگی ایران با کسب 4 مدال طلا و 3 برنز عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در این رقابت‌ها، ۴ مدال طلای ایران را محمدرضا گرایی در وزن ۷۲، سعید عبدولی در وزن ۸۲، حسین نوری در وزن ۸۷ و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کسب کردند. ۳ مدال برنز را نیز سامان عبدولی در وزن ۶۳، محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ و مهدی علیاری در وزن ۹۷ کیلوگرم بدست آوردند تا ایران با مجموع ۱۶۵ امتیاز بر سکوی نخست آسیا قرار بگیرد.
این قهرمانی در شرایطی بدست آمد که در آخرین دوره مسابقات (2018 – بیشکک ) تیم قرقیزستان عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود.
در روز دوم مسابقات و در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 2 مقابل کنچیرو فومیتا قهرمان سال 2017 جهان از ژاپن مغلوب شد و باتوجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل حریفی از کره شمالی، مردانی از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن 67 کیلوگرم حامد تاب در دور اول با نتیجه 8 بر صفر نورگازی آسانگولوف دارنده مدال برنز آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد اما در دور دوم مقابل میرجان شرماخانبت دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، وی به گروه بازنده‌ها رفت. تاب در این گروه مقابل گائوکوان ژانگ دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از چین با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل آرام واردانیان دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 9 بر 3 از سد دمیو ژاداریف دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. گرایی در دیدار فینال با نتیجه 5 بر صفر هیو جون ژانگ از چین را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 82 کیلوگرم سعید عبدولی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر از سد ماخات یریژیپوف قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل جالگاسبای بردیموراتوف از ازبکستان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر سینگ هارپریت از هند را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 97 کیلوگرم مهدی علیاری در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر یوتا نارا از ژاپن را شکست داد. وی در دور بعد مقابل چنگ هائو چن از چین تایپه با نتیجه 9 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. علیاری در این مرحله مقابل اوزور ژوزوپبکوف دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی از قرقیزستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار مقابل الیم خان سیزدیکوف از قزاقستان با نتیجه 4 بر 2 به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.
دو طلا و دو برنز در پایان روز اول
اما در رقابت‌های روز نخست و در وزن 55 کیلوگرم رضا خدری در دیدار رده‌بندی راه مقابل آسان سلیمان اف از قرقیزستان با نتیجه 3 بر 1 مغلوب و پنجم شد. در وزن 63 کیلوگرم سامان عبدولی صاحب مدال برنز شد. در وزن 77 کیلوگرم هم محمدعلی گرایی به مدال برنز رسید. در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری در دیدار نخست فی پنگ دارنده مدال برنز آسیا از چین را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد. وی در دور دوم ماتسو سومی دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نوری در این مرحله با نتیجه 3 بر یک از سد رستم آساکولوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در این دیدار کومار سونیل از هند را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 130 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور اول با نتیجه 2 بر 1 مورات رامونوف دارنده مدال نقره آسیا از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر صفر مین سئوک کیم دارنده مدال برنز جهان و بازی‌های آسیایی از کره جنوبی را از پیش‌رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. قاسمی منجزی در دیدار فینال مومینجان عبداله یف قهرمان بازی‌های آسیایی 2018 از ازبکستان را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و صاحب مدال طلا شد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما